Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  František Kalenda objasní Vraždy ve znamení hvězdy

František Kalenda objasní Vraždy ve znamení hvězdy

9. 5. 2017

17. května v 16.00 - 17.00 hodin – Dům knihy Knihcentrum.cz
 

 
František Kalenda je český publicista, spisovatel a autor především historických románů. Povídky píše od dětství, v roce 2011 mu vyšel debutový román Despota. Nyní přichází s prvním dílem trilogie Vraždy ve znamení hvězdy. Nahlédněte pod pokličku tvorby tohoto detektivního románu z doby Karla IV. a poznejte osobně tohoto mladého talentovaného autora.
 
František Kalenda absolvoval obor kulturní antropologie na FHS UK, kde nyní působí jako doktorand. Jazykové znalosti a zahraniční stáže ho podněcují ke komentářům dění v Latinské Americe pro internetový Deník Referendum. Žije střídavě v Roztokách u Prahy a v zahraničí.
Coby slibný mladý prozaik se profiluje jako autor knih zasazených zpravidla do vrcholného středověku a kladoucích důraz na každodennost a mentalitu onoho údajně „temného věku“. Debutoval románem Despota (2011) o intrikaření v Byzantské říši čtrnáctého století. Za historickou detektivku Ordál (Vyšehrad 2012) z časů tatarských nájezdů do východní Evropy byl nominován na Cenu Jiřího Ortena. Prózou Pes, kocour a sirotek (Vyšehrad/ Meander 2016), která s autorovým neutuchajícím vtipem sleduje pozoruhodné putování nesourodé trojice až na kraj středověkého křesťanského světa, se poprvé představil i dětským čtenářům.
 

Rok 1350. Mladému králi Karlovi se konečně podařilo ukončit letité boje a sjednotit rozpolcenou Říši. České království si vydechlo a také pražská města se probudila z noční můry morové nákazy. Obchází je však nový strašák – vrah, který za sebou nechává těla zohavená znamením židovské hvězdy. A tak zatímco pražští židé opět trpí falešným nařčením, arcibiskup Arnošt z Pardubic povolává zpět do služby svého nejschopnějšího vyšetřovatele, aby vraha dopadl, dokud je ještě čas.

https://www.knihcentrum-ostrava.cz/175-v-1600-1700-h-frantisek-kalenda-vrazdy-ve-znameni-hvezdy

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook