Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  Laurence Freeman OSB a prof. Charles Taylor v ČR!

Laurence Freeman OSB a prof. Charles Taylor v ČR!

2. 5. 2016

Laurence Freeman OSB a prof. Charles Taylor v ČR!

Srdečně vás zveme na seminář MEDITATIO, jehož tématem je současná spiritualita a její podoby v kontextu naší moderní společnosti. Bude se konat 11. – 12. května 2016 ve Velké aule Filozofické fakulty UK. Se svými příspěvky a na diskusním panelu vystoupí významný kanadský sociolog, filosof a politolog prof. Charles Taylor, dále teolog, sociolog, filosof a religionista Prof. Tomáš Halík. Oba pánové jsou držiteli prestižní Templetonovy ceny. Dalšími řečníky budou anglický benediktýnský mnich a ředitel Světového spol. pro křesťanskou meditaci Laurence Freeman OSB a v neposlední řadě ekumenická teoložka a duchovní Církve čs. husitské prof. Ivana Noble.

Na seminář MEDITATIO naváže časově i tematicky víkendový meditační seminář vedený autorem knihy Vnitřní světlo Laurencem Freemanem OSB s tématem Cíle spirituality: Hledání spojení a soucitu v rozděleném světě. Ten proběhne 13. – 15. května 2016 v konferenčním sále hotelu EA Populus, Praha – Žižkov.

Oba semináře pořádá Společnost pro křesťanskou meditaci v ČR, seminář MEDITATIO pak ve spolupráci s Ústavem filosofie a religionistiky Filozofické fakulty UK. Podrobné informace, vstupenky a možnost registrace naleznete na www.wccm.cz

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook