Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  Literární noviny napsaly o thrilleru

Literární noviny napsaly o thrilleru

12. 8. 2014

Sam Dryden, bývalý elitní člen speciálních jednotek, žije poklidně v malém městě na pobřeží jižní Kalifornie. Jednou si jde uprostřed noci zaběhat a na pobřežní promenádě se setká s asi dvanáctiletým děvčetem. Dívka je bosá a utíká před po zuby ozbrojenými pronásledovateli, kteří sledují jediný cíl: zabít ji.

Dívka si pamatuje pouze svoje jméno, Rachel, a poslední dva měsíce svého života, během nichž ji drželi v tajném vězení. Kromě toho ví už jen to, že má schopnosti, které představují nebezpečí pro lidi, kteří ji hledají, i pro ty, jež je řídí. Dryden se snaží dívce pomoci, a tak se oba ocitají na útěku o život...
Thriller s překvapivou zápletkou, rychlým tempem a promyšlenými dějovými zvraty svědčí o tom, že Patrick Lee je autor, který stojí za pozornost. Ostatně o tom svědčí i doporučení takových autorů žánru jako jsou Lee Child – „Patrick Lee je velký talent a Na útěku je dosud jeho nejlepší kniha – strhující, poutavá, chytrá a naprosto přesvědčivá." – či Steve Berry – „Takhle vypadá správně napsaný thriller. Přímo si žádá, aby ho čtenář přečetl na posezení."
Napínavý román amerického autora vydává v českém překladu Jindřicha Maňdáka nakladatelství Vyšehrad.

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook