Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  Nejlepší audiokniha

Nejlepší audiokniha

4. 5. 2018

Byly vyhlášeny Audioknihy roku 2017!

zpráva, , 3.5.2018

 

 

V pražském Kině Atlas byli slavnostně vyhlášeni vítězové Cen Asociace vydavatelů audioknih – O2 Audiokniha roku 2017. Nejvyšší tuzemské oborové ocenění bylo udíleno již popáté.

Letošní první květnový čtvrtek přinesl vyvrcholení již pátého ročníku cen Audiokniha roku. Moderátorem slavnostního vyhlášení v pražském Kině Atlas, na kterém se sešli zástupci vydavatelů, médií a samozřejmě interpretů, byl Tomáš Hanák.

Jak už Asociace vydavatelů audioknih oznámila dříve, udělila letos svou Zvláštní cenu AVA za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova panu Zdeňku Svěrákovi.

Absolutním vítězem ceny O2 Audiokniha roku 2017 se stala audioknižní podoba kultovního románu Stephena Kinga TO. Své prvenství potvrdila i v kategorii vícehlasé četby a jako jediná z audioknih přihlášených v tomto ročníku tak proměnila dvě nominace ve vítězství. V kategorii jednohlasá četba vyhrála Vražda v Orient expresu, nejlepší dramatizací je Otčina. Jako Nejlepší audioknihu pro děti a mládež vybrala odborná porota Knihy džunglí.

Nejlepším interpretem byl už podruhé zvolen Norbert Lichý za svůj výkon v audioknize Den trifidů. Zopakoval tak svůj úspěch z předloňského ročníku, kdy byl ve stejné kategorii oceněn za interpretaci románu Motýlek. V ženské kategorii letos připadlo vítězství herečce Vilmě Cibulkové za její roli v audioknize Skleněný zvěřinec.

Za nejlepší audioknihuv kategorii Mluvené slovo mimo kategorie byl porotou zvolen komplet čtyř CD z edice Nebojte se klasiky, změřující se na jednotlivé skupiny hudebních nástrojů.

Celý článek: http://naposlech.cz/zprava/audiokniha-roku-2017

 

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook