Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  Oblíbený psychiatr Radkin Honzák

Oblíbený psychiatr Radkin Honzák

22. 8. 2017

v blogu Letní čtení připomíná naši knížku

Jak předcházet rakovině a snižovat její riziko

v závěru blogu pan doktor doporučuje: ,,Ta kniha měla jít jako učebnice do škol pro chytré děti. Pro ty, kteří a které hlásají, že život dává víc než škola, je to ideální četba a doufejme, že také návod."

... Z francouzské Kanady pochází nejen slavný hokejista Lemieux, ale také dvojice Richard Beliveau a Denis Gingras, autoři skvělé knihy Jak předcházet rakovině, která má všechny vlastnosti dobře napsané populární příručky na dané téma. Co ji činí nepopulární, je požadavek na to, aby lidé převzali odpovědnost za svůj zdravotní stav a nečekali, že všechno spasí medicína. Vzhledem k 70 000 nových případů rakoviny, které se v Česku ročně objeví, je to, jak jistě uznáte, prakticky nemožné.


S genetickým kódem těžko dnes něco naděláme, paměť imunitních buněk také ještě trénovat neumíme, zato životní styl bychom vylepšit mohli. Kdyby se nám chtělo. A není to jen o cukru, pohybu a zelenině. V Indii, kde je spotřeba různého koření kolem 5 kg za rok, je desetkrát méně rakoviny než v Evropě a v USA. Ta kniha měla jít jako učebnice do škol pro chytré děti. Pro ty, kteří a které hlásají, že život dává víc než škola, je to ideální četba a doufejme, že také návod.

Celý blog: http://www.ivysehrad.cz/recenze/jak-pedchzet-rakovin-blog-aktualne-cz_22-8-2017/

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook