Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  Reportáž z prezentace knihy

Reportáž z prezentace knihy

6. 12. 2017

Zástupci tří generací českých historiků a silné emoce provázeli pražský křest knihy GUSTÁV HUSÁK. "Cílem bylo splatit dluh naší moderní historiografii, kde chyběla podrobná komplexní biografie o životě a díle československého politika,“ prohlásil autor Michal Machacek, jenž práci na publikaci věnoval devět let, přičemž se mu podařilo získat informace z moskevských archivů a Husákovu soukromou korespondenci.
"Michal patřil k mým nejlepším studentům za posledních dvacet let. Jsem rád, že se toho úkolu ujal. Já bych monografii Husáka, kterého jsem zažil jako dospělý, psát nemohl, neměl jsem ho rád," komentoval vydání knihy prof. Jan Rychlík.
„Postava Gustáva Husáka je složitá a charakterizuje celá údobí dějin této země a peripetie hnutí, v jehož čele Husák stanul. Byla to osobnost výrazně politická a kolega Macháček to ve své knize velmi dobře vyjádřil,“ uvedl přítomný prof. Robert Kvaček, žijící legenda českého dějepisectví, kterému bylo během Husákovy normalizace zakázáno přednášet dějiny 20. století.
Macháček, jemuž byly v době Husákova odstoupení tři roky, se ve více než 600 stránkové knize snaží o nezatížený pohled na normalizátora posedlého mocí. „Zdá sa mi, že autor knihy pozná môjho otca lepšie ako ja sám,“ napsal o knize Husákův syn Vladimír. Lepší uznání si autor monografie nemůže přát. (text DeN)

Zajímavé besedy o Gustávu Husákovi se zúčastnili historikové  prof. Kvaček (obr. 1) a prof. Rychlík (obr. 2). Na další fotografii (obr. 3) je prof. Rychlík s autorem. Dílo historika Macháčka (obr. 4) slaví úspěch a vzbuzuje velký zájem, také Literární kavárna ,,praskala ve švech" ( obr. 5)

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook