Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  V Křesťanské revue vyšla recenze

V Křesťanské revue vyšla recenze

13. 4. 2016

dr. Karla Flosse na knihu Povaha změny

Nakladatelství Vyšehrad se překonává – vydává jednu významnou publikaci za druhou a všechny ve vzorné úpravě. Tak nedávno vyšel sborník, o němž s chutí referujeme (M. Bárta – M. Kovář – O. Foltýn – eds., Povaha změny – Bezpečnost, rizika a stav dnešní civilizace. Praha, Vyšehrad 2015.)

Již jména editorů svědčí o šíři záběru, s jakým se k problematice přistupuje: M. Bárta je profesor egyptologie a M. Kovář profesor světových a obecných dějin, zatímco O. Foltýn je důstojníkem Generálního štábu čs. armády. Vedle ekologů a jaderných inženýrů se mezi přispěvateli setkáváme také s kybernetiky a lékaři, přírodovědci a ekonomy, právníky a novináři. Většina příspěvků je doplněna významnou bibliografií, která podstatné napomáhá pochopit šíři i hloubku zasvěcených diskusí o povaze současného světa.

Vybírám alespoň několik charakteristických podnětů, s nimiž by se měl seznámit každý křesťan, jestliže má živý vztah k stavu a šancím dalšího vývoje lidského rodu. O tom, že nemá jít jen o povrchní sondy, svědčí již v úvodní stati editorů vyznání, že jde o výsledek mnoholetého snažení o změnu ontologie světa spojenou s tázáním po smyslu dějin. Autoři jsou přesvědčeni, že se dnešní svět nachází ve stadiu ontologického vakua, z čehož mimo jiné plyne, že při řešení aktuálních celospolečenských problémů by měly opět hrát klíčovou roli humanitní a společenské vědy....

celá recenze: http://www.ivysehrad.cz/recenze/povaha-zmny-_-kesansk-revue_3-2016_1-3-2016/

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook