Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Aktuality  »  Vyšehrad 1934 - 2014

Vyšehrad 1934 - 2014

4. 4. 2014

Vážení a milí čtenáři!

Málo naplat, už máme na krku osmdesátku a takové výročí je dobré připomenout a oslavit. A tak nám, milí čtenáři, dovolte maličko připomínat a vzpomínat, vždyť na to máme věk. Vzpomeňte s námi, že v počátcích nakladatelství Vyšehrad, založeného roku 1934, stála velká jména – Aloys Skoumal, Bedřich Fučík, Ladislav Kuncíř a mnozí další. Ti všichni se snažili, aby knihy, které vycházejí z jejich rukou, byly dobré, krásně upravené a smysluplné. Aby čtenáře potěšily, pobavily, a pokud budou chtít, i poučily. Snažíme se tuto tradici ctít a nezapomínat na odkaz, který nám naši předchůdci zanechali.

Ale teď už vzhůru ke sváteční tabuli! Bude se podávat další svazek objemných Dějin světa, detektivky Carin Gerhardsen a Petera Tremaynea, poezie rozmarná i vážnější, dílo o Antoniu Vivaldim, thriller i knihy Aleny a Vlastimila Vondruškových, nové filosofické práce českých autorů Jana Sokola a Stanislava Sousedíka, pojednání o tajích Tibetu z pera Josefa Kolmaše, odborná díla historická i historický román. Připravili jsme pro vás nejrozmanitější nabídku knižních chutí, aby si každý mohl vybrat dle svého přání – opět včetně audioknih, připravených ve spolupráci s nakladatelstvím Audiostory. Většinu nových knih najdete též ve formě e-knihy. Nabízíme je prostřednictvím distribucí Kosmas, Palmknihy a eReading.

Knihy, které letos vyjdou, ponesou emblém připravený přímo k letošnímu jubileu. Každá tak bude připomínat, že nejstaršímu českému nakladatelství je už rovných osmdesát let. K tomuto výročí chystáme přehlednou publikaci, v níž naleznete stručné dějiny Vyšehradu, jména těch, kteří v něm od doby jeho vzniku pracovali, kompletní bibliografický soupis vydaných publikací, seznam edic, výroční ceny a mnoho dalšího.

Spolu s vámi si chceme toto výročí symbolicky připomenout letos v květnu v rámci veletrhu Svět knihy. Těšíme se na setkání u našeho stánku L 605.

Pojďte tedy spolu s námi zasednout ve společnosti knih, těch nejlepších přátel, kteří jsou vždy po ruce, trpělivých učitelů a rádců, našich věrných společníků, a společně vstupme do světa poznávání i fantazie.

Ing. Pravomil Novák

ředitel nakladatelství Vyšehrad

zpět na stránky

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook