Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  E-knihy  »  Agent Storm - e-kniha / Můj život v al-Káidě a CIA


Ukázka z knihy

Agent Storm - e-kniha
Můj život v al-Káidě a CIA

Autor: , ,

Od ozbrojené loupeže k ozbrojenému džihádu

Po letech v al-Káidě dvojitým agentem CIA

„Stormovo líčení jeho problematické špionážní činnosti uvnitř al-Káidy pro západní rozvědky přináší nanejvýš detailní, strhující a lidský pohled na moderní špionáž v současném věku džihádistického terorismu. Toto bezprostřední líčení mlhami zahaleného boje dvou tajných uskupení je skutečně úchvatné.“ (Mark Stout, někdejší dlouholetý analytik CIA a ředitel magisterského studia Global Security Studies na Univerzitě Johna Hopkinse)

  • Vydáno: 16. 6. 2015
  • Vydání: 1.
  • Vazba: PDF, E-PUB
  • Počet stran: 432
  • EAN: 9788074295713
Doporučená prodejní cena: 210 Kč
U nás ušetříte: 0 Kč
Naše cena dnes: 210 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Z anglického originálu přeložil Ladislav Šenkyřík

Dán Morten Storm se již v mládí dopouštěl násilného jednání, své třinácté narozeniny oslavil pokusem o ozbrojenou loupež. Po konverzi k islámu propadl jeho radikálnímu výkladu a odešel do Jemenu účastnit se ozbrojeného džihádu. V Jemenu strávil desítku let ve výcvikových táborech al-Káidy po boku nejhledanějších teroristů a postupně se stal jednou z předních postav mezi islamisty. Později však islámskou víru opustil a stal se dvojitým agentem pro americkou, britskou a dánskou tajnou službu. Kniha napsaná s pomocí specialisty na terorismus stanice CNN Paula Cruikshanka a zkušeného reportéra specializujícího se na Blízký východ Tima Listera odhaluje dramatický osud člověka, který se dokázal vymanit z osidel radikální ideologie. V době, kdy tisíce džihádistů evropského původu odcházejí bojovat v řadách Islámského státu do Sýrie a jejich případný návrat do Evropy představuje nemalé bezpečnostní riziko, je příběh agenta Storma o to aktuálnější.

16 stran obrazové přílohy

„Kniha Agent Storm je pozoruhodnou autobiografií dánského konvertity k islámu, který se začlenil do řad al-Káidy, aby se později stal jedním z nejcennějších agentů ve válce proti terorismu. Tento reálný špionážní příběh z největší možné blízkosti ukazuje, co ve skutečnosti obnáší být extrémistou a zapojit se do teroristické skupiny, a přitom balancovat mezi loajalitou a zradou ve světě výzvědných služeb. Jde o povinnou četbu pro každého, kdo se zajímá o to, jak ve skutečnosti probíhá válka proti terorismu, jež se neodehrává na denním světle.“ /Magnus Ranstorp, vedoucí výzkumu v Centru studií asymetrických hrozeb na Švédské národní akademii obrany (Försvarshögskolan)/

„Kniha Agent Storm otevírá jedinečný pohled na onu nehostinnou krajinu, v níž se navzájem překrývají radikalizace evropských muslimů (nyní podnícená občanskou válkou v Sýrii), vedení a organizace světového džihádu a skrytý boj západních výzvědných služeb s těžko polapitelným a nesmiřitelným nepřítelem.“ (Steven Simon, spoluautor bestsellerů The Age of Sacred TerrorThe Next Attack)

„Kniha se čte jako scénář bondovky napsaný Joelem a Ethanem Coenovými…každý, koho zajímá sága boje proti teroristickým fanatikům, bude knihou stržen.“ (The Washington Post)

„Fascinující… věrohodný příběh, který ukazuje zblízka jak násilný islamistický extremismus, tak způsob, jakým proti němu bojují západní tajné služby.“ (The Guardian)

 

Film známého holywoodského režiséra!

Podle knihy Agent Storm bude natočen film, natáčí ho britský režisér Paul Greengrass, známý filmy se špionážní tematikou a krimithrillery (nejznámější je série filmů o bývalém agentu CIA Jasonu Bourneovi s Mattem Damonem v hlavní roli).

 

Z rozhovoru pro National Geographic, září 2014:

Popisujete, že vás CIA chtěla při jedné z misí nechat zabít. Z čeho jste měl větší strach, z pomsty džihádistů nebo ze CIA?

Musel jsem volit mezi dvěma nebezpečími. Jako menší zlo jsme vyhodnotil zveřejnit svůj příběh a učinit tak z obou své veřejné nepřátele. Proti západním vládám mě doufám může ochránit to, že mám na své straně západní média. Kdybych záhadně zmizel, veřejnost se o tom dozví. Pro džihádisty jsem ovšem na černé listině. Už loni zveřejnili moji fotku na svých webech. 

Litujete, že jste si zvolil právě takovou životní cestu?

Ne. Cítím jako velké privilegium, že jsem mohl napomoci něčemu dobrému. Něčeho jsem dosáhl – zanechal jsem na zemi stopu, a jsem na to hrdý. A doufám a věřím, že moje zkušenosti a svědectví budou dále pomáhat, ukazovat lidem pravou tvář džihádistické ideologie a hrozby, kterým dnes čelíme.

Další knihy autora

Komentáře ke knize

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook