Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Historie a literatura faktu  »  Moderní dějiny  »  Gustáv Husák


Ukázka z knihy

Gustáv Husák

Autor:

První ucelený životopis posledního komunistického prezidenta

Gustáv Husák – přesvědčený komunista, vězeň i muž přitahovaný mocí

Kniha vychází z výzkumu dosud neznámých pramenů z českých, slovenských a ruských archivů i materiálů ze soukromého archivu rodiny Gustáva Husáka

  • Vydáno: 30. 9. 2019
  • Vydání: 2.
  • Formát: 165x240 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 632
  • EAN: 9788076011816
Doporučená prodejní cena: 599 Kč
U nás ušetříte: 90 Kč
Naše cena dnes: 509 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Jméno Gustáva Husáka (1913–1991) je nejsilněji spojeno s obdobím normalizace 70. a 80. let, kdy přicházela na svět generace „Husákových dětí“. Nová Husákova biografie z pera historika Michala Macháčka sleduje dlouhou kariéru posledního prezidenta komunistického Československa od samých počátků, zaměřuje se na Husákův původ a rodinné zázemí, mládí, studia a vstup do Komunistické strany Československa, jeho působení za války a za Slovenského národního povstání, v poválečné politice, jeho odsouzení v procesu se slovenskými „buržoazními nacionalisty“, úspěšně završené úsilí o rehabilitaci a postupný návrat na mocenské výsluní. Stranou nezůstává ani Husákův osobní život, i zde přináší kniha nová zjištění. Symbol zatuhlosti a stagnace normalizační doby tak v Macháčkově knize vystupuje jako osobnost mnohovrstevnatější, než jak bývá obvykle vnímána. Kniha vychází z výzkumu dosud neznámých pramenů z českých, slovenských a ruských archivů i materiálů ze soukromého archivu rodiny Gustáva Husáka. Je první ucelenou husákovskou monografií nejen v české historiografické produkci.
 

 

 

Další obrázky

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  16. 5. 2018 17:08

Lze polemizovat jestli je to životopis,spiše se jedná o monografii,která hodnotí G.Husáka jako politika.Osobního z jeho života je v knize málo,většinou se jedná o politiku.Přesto je to hodnotná kniha,která podává zprávu o politikovi ,který po svém zatracení a věznění jako komunisty osočeného z buržoasního nacionalismu.Dosáhl rehabilitace a hnán svými i ambicemi dosáhl funkce gen.tajemníka KSČ a po pár letech i prez.ČSSR.Ve vrcholových funkcích byl několik funkčních období. Perestrojka a glasnosť´ jej zastihla na zenitu kariéry, nejprve skončil jako GT KSČ a později abdikoval v závěru r.1989 jako prezident Československa.To již Československo bylo odpočítáváno,zemřel dřív,než se rozpadlo. Jeho tragédií bylo ,že vládl dlouho.Nabízí se určitá paralela s předposledním císařem R-U FJI a rozpadu tohoto soustátí po prohrané Velké válce.I ta doba rozpadu těchto států po jejich odchodu a smrti je velice podobná. To určitě není náhoda.

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook