Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Historie a literatura faktu  »  Velké postavy českých dějin  »  Jan Lucemburský / Otec slavného syna


Ukázka z knihy

Jan Lucemburský
Otec slavného syna

Autor:

Otec Karla IV., přezdívaný „král cizinec“ či „král diplomat“

 

  • Vydáno: 3. 12. 2018
  • Vydání: 1.
  • Formát: 145x205 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 600
  • EAN: 9788074293429
Doporučená prodejní cena: 599 Kč
U nás ušetříte: 90 Kč
Naše cena dnes: 509 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Král Jan Lucemburský se v českých dějinách netěší zvláštní přízni. Stále se traduje přesvědčení, že se k Českému království choval jako cizinec, že nebyl dobrým manželem ani milujícím otcem. Lenka Bobková, profesorka českých dějin na Karlově univerzitě v Praze, se pokouší o vyvážené hodnocení osoby a vlády Jana Lucemburského, světlých i stinných stránek tohoto významného českého panovníka. Jan přinesl do českého prostředí i politického myšlení několik nových momentů. Současné panování nad Českým královstvím a lucemburským hrabstvím pro něj znamenalo důležitý potenciál, který mu dovolil rozvinout jak politickou aktivitu v říši směřující k získání římského trůnu pro Lucemburky, tak zároveň udržovat intenzivní vazby k francouzské královské rodině a pařížskému dvoru. Janova západní kulturní orientace postupně pronikala i do české společnosti a významně ji ovlivnila. Podstatné zvětšení území Českého království (o Chebsko, Horní Lužici a Slezsko) představovalo Janův trvalý odkaz do budoucnosti, s nímž se naše dějepisectví dosud zcela nevyrovnalo. Stranou ne­zůstane ani Janův osobní život, jeho dvůr a kulturní zájmy.

 

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  1. 12. 2018 19:44

Bude i v elektronickém formátu pro Kindle?

2.  3. 1. 2018 09:16

Vážený pane Komárku, snažíme se podle našich nejlepších možností vydat knihu co nejdříve. U původních knih českých autorů však není někdy v moci nakladatelství urychlit práci na přípravě. Věřím, že v uvedeném termínu již kniha profesorky Bobkové skutečně vyjde. Vše dobré v novém roce!

3.  30. 12. 2017 22:48

Smažte raději ten datum, stejně neplatí...

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook