Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Historie a literatura faktu  »  Mimo edice  »  Metodická příručka pro spolupráci vysokých škol s regiony / (Tool Kit) Norsko a Česká republika


Metodická příručka pro spolupráci vysokých škol s regiony
(Tool Kit) Norsko a Česká republika

Autor: ,

Příručka vychází v češtině a angličtině.

  • Vydáno: 5. 2. 2018
  • Vydání: 1.
  • Formát: 145x205 mm
  • Vazba: Brožovaná
  • Počet stran: 100
  • EAN: 9788074299698
Doporučená prodejní cena: 98 Kč
U nás ušetříte: 15 Kč
Naše cena dnes: 83

Další informace o knize

Tato publikace je jedním z výsledků česko-norského výzkumného projektu „Příspěvek vysokých škol k posílení socioekonomického rozvoje periferních regionů v Norsku a v České republice“ (PERIF). Projekt byl řešen v letech 2014 – 2017, partnerskými organizacemi byly v ČR Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i. a Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy a v Norsku Agderforskning AS.

Základním cílem výzkumu bylo najít, posoudit a posílit možné způsoby vzájemného ovlivňování a spolupráce mezi regiony a vysokými školami, které v těchto regionech působí, a podpořit tak dlouhodobou spolupráci mezi regionálními aktéry na různých úrovních a vysokými školami. Výzkum probíhal ve vybraných třech krajích ČR (Ústecký kraj, kraj Vysočina a Olomoucký kraj) a třech regionech Norska (Finmark, Agder, Telemark), které jsou z různých hledisek považovány za periferní.

V této metodické příručce jsou pro každý z uvedených regionů popsány příklady již dobře fungující spolupráce, jsou však uvedeny i dosud nevyužité možnosti vysokých škol, kde a jak by mohly spoluprací s průmyslem, poskytovateli služeb a dalšími organizacemi daného regionu přispívat ke zlepšení kvality života jeho obyvatel. Připojena je i kapitola věnovaná metodickým zásadám takovéto spolupráce.

V příručce mohou najít užitečnou inspiraci pracovníci jak na vysokých školách, tak v nejrůznějších organizacích a orgánech, kteří mají zájem o rozvoj svého regionu.

Příručka vychází v češtině a angličtině.      


TOOL KIT / Norway and Czech Republic

Methodical guide on how to meet the various needs of peripheral regions with the assistance of the HEIs

(EAN 9788074299704)

Další obrázky

Komentáře ke knize

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook