Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Filosofie a teologie  »  Krystal  »  O trojí cestě


Ukázka z knihy

O trojí cestě

Autor:

Duchovní cesta v podání velkého učitele církve

  • Vydáno: 16. 9. 2019
  • Vydání: 1.
  • Formát: 80x140 mm
  • Vazba: brožovaná
  • Počet stran: 176
  • EAN: 9788074290145
Doporučená prodejní cena: 169 Kč
U nás ušetříte: 25 Kč
Naše cena dnes: 144 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Rozsahem nevelký text náleží k vrcholným dílům sv. Bonaventury z Bagnioreggia. Podobně jako další spisy podobného charakteru předkládá tato „suma“ mystické teologie jakýsi itinerář duchovní cesty. Text je členěn do tří kapitol, kde první pojednává o „meditaci“, druhá o „modlitbě“ a třetí o „kontemplaci“. Odráží se zde tradice dionysiovské mystiky se svými třemi etapami duchovní cesty: cestou očišťování, osvěcování a završení. Text nebyl určen k prostému čtení, nýbrž měl se skrze rozjímání, zapamatování a provádění v něm obsažených pokynů stát součástí duchovního života. Nejoriginálnější částí spisu je rozvinutá teologie kříže, začleněná do celku kontemplativního výstupu k duše k Bohu, která zapůsobila mimo jiné na Luthera. Toto vlivné dílo našlo odezvu i v českém prostředí, kde vznikl jeho staročeský překlad či spíše parafráze. Studie Tomáše Nejeschleby vhodně zasahuje celý text do dobového kontextu i do souvislostí s Bonaventurovým myšlením a dílem.

Komentáře ke knize

1.  28. 8. 2019 12:44

Možná byste se měli vykašlat na uvodni studii a radši to už vydat. Stejně ta studie ne každého zajímá a je-li příčinou proc toto dílko ještě nevyšlo pak je to jen zbytečne prodlužování ocekavaneho vydání. Jestli se to zas kvůli té studii bude protahovat tak no nazdar. Mohu mluvit za sebe ale chci si koupit dílo Bonaventury ne studii tak snad to ta studie zas neprotahne na další roky.

2.  28. 3. 2019 18:54

Já nevím jestli jste tam tak debilní, nebo to děláte schválně. Nejdřív zase, že to vyjde v květnu, nyní v září, tak se na to raději vykašlete a vydávejte dál sračky.

3.  27. 5. 2013 10:55

Dobrý den, Váš zájem o knihu nás těší. Doufáme, že i když se české vydání tolik protahuje, dodají nám jeho autoři letos zbytek textu, jak bylo naposledy domluveno, abychom mohli knihu ještě v tomto roce vydat. Bohužel nad tím nemáme velkou moc a na internetové stránky i do edičního plánu píšeme jen to, co nám autoři přislíbí. V této chvíli máme ovšem kompletní revidovaný překlad a čekáme ještě na úvodní studii ke knize. Přeji hezký den!

4.  26. 5. 2013 15:57

Nešlo by to rovnou posunout až na rok 2050 ?

5.  15. 7. 2012 10:13

To je trapný, už je to zase posunutý...

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook