Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Filosofie a teologie  »  Krystal  »  O trojí cestě


O trojí cestě

Autor:

Duchovní cesta v podání velkého učitele církve

  • Vydáno: 16. 9. 2019
  • Vydání: 1.
  • Formát: 80x140 mm
  • Vazba: brožovaná
  • Počet stran: 176
  • EAN: 9788074290145
Doporučená prodejní cena: 169 Kč
U nás ušetříte: 25 Kč
Naše cena dnes: 144 Kniha není vydaná
Kniha není vydaná

Další informace o knize

Rozsahem nevelký text náleží k vrcholným dílům sv. Bonaventury z Bagnioreggia. Podobně jako další spisy podobného charakteru předkládá tato „suma“ mystické teologie jakýsi itinerář duchovní cesty. Text je členěn do tří kapitol, kde první pojednává o „meditaci“, druhá o „modlitbě“ a třetí o „kontemplaci“. Odráží se zde tradice dionysiovské mystiky se svými třemi etapami duchovní cesty: cestou očišťování, osvěcování a završení. Text nebyl určen k prostému čtení, nýbrž měl se skrze rozjímání, zapamatování a provádění v něm obsažených pokynů stát součástí duchovního života. Nejoriginálnější částí spisu je rozvinutá teologie kříže, začleněná do celku kontemplativního výstupu k duše k Bohu, která zapůsobila mimo jiné na Luthera. Toto vlivné dílo našlo odezvu i v českém prostředí, kde vznikl jeho staročeský překlad či spíše parafráze. Studie Tomáše Nejeschleby vhodně zasahuje celý text do dobového kontextu i do souvislostí s Bonaventurovým myšlením a dílem.

Komentáře ke knize

1.  28. 3. 2019 18:54

Já nevím jestli jste tam tak debilní, nebo to děláte schválně. Nejdřív zase, že to vyjde v květnu, nyní v září, tak se na to raději vykašlete a vydávejte dál sračky.

2.  27. 5. 2013 10:55

Dobrý den, Váš zájem o knihu nás těší. Doufáme, že i když se české vydání tolik protahuje, dodají nám jeho autoři letos zbytek textu, jak bylo naposledy domluveno, abychom mohli knihu ještě v tomto roce vydat. Bohužel nad tím nemáme velkou moc a na internetové stránky i do edičního plánu píšeme jen to, co nám autoři přislíbí. V této chvíli máme ovšem kompletní revidovaný překlad a čekáme ještě na úvodní studii ke knize. Přeji hezký den!

3.  26. 5. 2013 15:57

Nešlo by to rovnou posunout až na rok 2050 ?

4.  15. 7. 2012 10:13

To je trapný, už je to zase posunutý...

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook