Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Historie a literatura faktu  »  Mimo edice  »  Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity


Ukázka z knihy

Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity

Autor:

Od Kyjevské Rusi k Pussy Riot

Karel Schwarzenberg: Konečně kniha o vývoji ruské spirituality, která  vychází ze znalosti a hlubokého pochopení ruských dějin. V době, kdy se o Rusku mnoho mluví a píše, výhradně však z úhlu dnešní politiky, ať již kladně nebo záporně, je blahodárné zabývati se samotnými kořeny.

E-knihu si můžete zakoupit na portále Kosmas

Kniha v anketě Lidových novin Kniha roku 2015 získala 5.-6. místo

  • Vydáno: 19. 1. 2015
  • Vydání: 1.
  • Formát: 130x200 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 336
  • EAN: 9788074295348
Doporučená prodejní cena: 298 Kč
U nás ušetříte: 45 Kč
Naše cena dnes: 253 Koupit
Koupit

Další informace o knize

­Kniha vysvětluje hlavní body ruských ­kulturních a duchovních dějin, jež by měl znát každý Čech, který chce rozumět tomu, co se děje v Rusku dnes. ­Výklad, dokumentovaný na ­vybraných literárních a uměleckých dílech, je veden od „předdějin“ na ­řeckém Krymu po současnost: od svatého ­Vladimíra k Vladimiru ­Putinovi a od jurodivých k Pussy Riot. Na rozdíl od většiny rusistických prací tato kniha vykládá Rusko „postkoloniálně“. Ne jako jednotné dějiny ruské ­říše a ruské spirituality, ale jako ­komplex národních a náboženských tradic, které spoluutvářely prostor ­východní Evropy, včetně ruských „kontrakultur“ a vlivů německých, mongolských, židovských, katolických či polskolitevských. Zvláštní ­pozornost je věnována Ukrajině, ­dědici „toho druhého Ruska“. Kniha se hlásí k tradici, kterou vy­značují Havlíčkovy Obrazy z Rus, Masarykovo Rusko a Evropa a Čer­ného Vývoj a zločiny panslavismu.

E-knihu si můžete zakoupit na portále Kosmas

Další obrázky

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  17. 3. 2017 13:55

Knihu jsem četl. Skvělé dílo. Pana profesora si moc vážím a to jak po odborné stránce, tak i kvůli jeho postojům. Bohužel jsem jen středoškolák a tak mě mrzí, že načtené nové informace nedokáži obsáhleji udržet v paměti při tom když se chci s někým o tyto věci podělit.

2.  11. 3. 2016 00:17

Homosexualita Martina Putny vadí hloupým fotbalovým fanouškům, kteří nedokážou posoudit, co má skutečný význam, například kvalitní vylíčení ruské historie. To je důležitější než vysedávání u piva.

3.  27. 12. 2015 22:42

Asi něco jako Mein Kampf, když se to líbí tomu prosudeťákovi.

4.  11. 2. 2015 13:57

Pan Putna je další přiblblé individum .

5.  31. 1. 2015 13:01

Přeji panu profesorovi Putnovi hodně dalších sil k jeho práci. Vysoce hodnotím jeho snahu o vzdělávání " našeho" prezidenta Zemana, který se zachoval jako ne vzdělanec a měl by hodně studovat a nebo mlčet o problémech kterým nerozumí. Hodně zdaru pane profesore, vážím si Vás. Maloušek, Hrušovany nad Jevišovkou.

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook