Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Historie a literatura faktu  »  Mimo edice  »  Operace Rath / Pohled do zákulisí policejního vyšetřování


Ukázka z knihy

Operace Rath
Pohled do zákulisí policejního vyšetřování

Autor:

Tajná zpráva z vyšetřování

Kdo poslal exposlance za mříže?

Radikální léčba korupčníků z Rathlandu

Výhradní distribuce Kosmas

                            

        ... v celé pýše a ubohosti.

         „Dosud nepublikované informace z kauzy Rath jako na dlani! Právě vyšel poctivě zmapovaný a velmi       slušně literárně zpracovaný příběh korupčníků Ratha, Pancové a Kotta, které jsme poslední tři roky vídali jen po minutách v televizních novinách a které nám nyní publicista Radek Kedroň představuje v celé jejich pýše a ubohosti.“

Kateřina Kadlecová, Reflex

... nedělat si žádné iluze.

"Je to dokument? Román z lékařského prostředí s detektivní zápletkou? Psychologický román? Od všeho je tam kousek. Autorovi, který odvedl mravenčí práci, se podařilo nudné odposlechy a hodiny nekonečného soudního líčení přetavit v akční podívanou. Musel často snést nepěkný pohled na hnisající otevřenou ránu. Měl však také možnost sledovat fascinující zásahy operujících detektivů. Výsledkem je výjimečná kniha, která je svědectvím nejen o korupčních praktikách, detektivních a soudních taktikách, ale také společenskou sondou do sfér, o nichž bychom si neměli dělat žádné iluze."

Radka Mothejzíková, Kultura 21

 

... "Oceňuji výborný vypravěčský styl a ověřená fakta.

Ta vyvracejí teorie, že všechno bylo jinak. V závěru knihy čtenáře napadne, že postavy s 'vedlejší rolí' možná zaplní další stránky nové knihy."

Zuzana Burešová, novinářka a moderátorka Český rozhlas - Radiožurnál

 

  • Vydáno: 17. 8. 2015
  • Vydání: 1.
  • Formát: 130x200 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 264
  • EAN: 9788074296000
Doporučená prodejní cena: 268 Kč
U nás ušetříte: 40 Kč
Naše cena dnes: 228 Koupit
Koupit

Další informace o knize

David Rath, Petr Kott a Kateřina Pancová. Všichni tři vystudovaní a ambiciózní lékaři. Měli léčit a uzdravovat. Maskováni bílými plášti však do středočeského kraje zavlekli jednoho z nejzákeřnějších parazitů současnosti – klientelismus. Celé večery přepočítávali úplatky. Miliony brali, ač měli jasné signály, že po nich policie jde. Přesto jim jejich chamtivost nedala vydechnout.

Autor knihy Operace Rath více než tři roky sledoval pozadí největšího korupčního případu novodobé české historie. Shromáždil dokumenty z vyšetřování, zpovídal státní zástupce, detektivy i svědky. Sestavil tak téměř dokumentární rekonstrukci kauzy, která nahlíží notoricky známý příběh z dosud neznámých úhlů. I když se kniha opírá o soudní a policejní protokoly, nejde o mechanický přepis odposlechů.

Zprostředkovává unikátní pohled do prostředí elitních policejních kriminalistů, kteří víc času a energie spálí bojem se šéfy a zastaralou technikou, než se skutečnými pachateli. Spis Důvěra, do nějž Rathovu kauzu uzamkli, utajovali kvůli obavám z prozrazení  dokonce i před svými veliteli. Kniha popisuje i zvraty, jichž se příběh dočkal. Vyšetřující policisté se v konečné fázi případu stali sami lovnou zvěří a muž, který policisty zalarmoval a spolupracoval s nimi, si vysloužil postavení persona non grata. 

Text hledá i odpovědi na dosud otevřené otázky: Jak se podařilo policistům nasadit odposlechy přímo do kuchyně korupčního spolku? Kdo policejní operaci předčasně vyzradil? Kdo na lavici obžalovaných chyběl?

V neposlední řadě kniha analyzuje propletenec osobních vztahů mezi  ústřední trojicí Rath – Pancová – Kott. Zkouší dešifrovat jejich motivaci, odkrývá jejich plány s ukořistěnými penězi i malé lidské slabosti. 

Ze všeho nejvíc ovšem text dokládá, že manipulace při zakázce na opravu buštěhradského zámku nebyla ojedinělou, osamocenou akcí.  Symbióza klientelistické sítě a hejtmanského aparátu dospěla ve Středočeském kraji do stádia systémové, organizované korupce, z níž se podařilo nasvítit jen úzkou výseč.

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  17. 12. 2015 07:52

Dětsky naivní "kniha". Člověku se nechce věřit, že by ti, co poskytovali p. Kedroňovi informace k napsání tohoto dílka (žalobci, L. Gregor, policisté Šebková,Ševcovic,Vincenz...) byli takoví hlupáčci...I když kdo ví...

2.  1. 10. 2015 15:10

Skvělá detektivka!!! jen škoda, že popisuje to, co se kolem nás skutečně děje ... nebo spíš jen zlomek toho (ale za to autor nemůže :-))

3.  12. 9. 2015 16:13

Moc doporučuji, podá fakta i zabaví. Skvěle popsáno a komentáře dodávají příběhu úplně jiný nádech. Srozumitelně a chronologicky dostanete opravdu poutavý příběh o panu Ráthovi, všech lidech okolo a hlavně i o pozadí a fungování korupce a vyšetřovaní policie. Těším se na filmové zpracovaní. Doufám že bude

4.  10. 9. 2015 09:36

Krásně a profesionálně napsáno a co se týče níže zmiňovaných komentářů, tak zrovna ty se mi líbily:-). Knihu všem vřele doporučuji

5.  10. 9. 2015 09:33

Knížka krásně a poutavě sepsána, ačkoliv jsem laik vše bylo srozumitelné. Během víkendu jsem ji přečetl.

6.  9. 9. 2015 21:05

Profesionálně a poutavě napsané,moc dobře se to četlo.

7.  9. 9. 2015 10:49

Mohu jen souhlasit. Velmi čtivá kniha. http://www.reflex.cz/clanek/kultura/66149/psychoanalyza-dr-ratha-a-milostny-zivot-duchodcu.html

8.  5. 9. 2015 11:11

Ztráta času. Jediná pozitivní věc na celé knize je přepis odposlechů, který by lépe vyzněl bez komentářů a rádoby dramatizujících breptů pana Kedroně. Jeho zaujaté žvatlání čtenáře spíše odrazuje od toho číst dál. Velké zklamání.

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook