Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Beletrie  »  Dětská literatura  »  Největší dramatici  »  Shakespeare_1. vyd. / 12 převyprávěných her v historických souvislostech


Ukázka z knihy

Shakespeare_1. vyd.
12 převyprávěných her v historických souvislostech

Autor:

Ediční řada Největší dramatici, 1. svazek

Převyprávěla, úvodem a tematickými exkurzy doplnila a ilustrovala Renáta Fučíková

Bohatě ilustrovaná kniha k shakespearovskému výročí

Průvodce Shakespearovou dobou a dílem pro starší děti

 

  • Vydáno: 14. 11. 2016
  • Vydání: 1.
  • Formát: 160X300 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 208
  • EAN: 9788074297403
Doporučená prodejní cena: 398 Kč
U nás ušetříte: 60 Kč
Naše cena dnes: 338 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Kniha věnovaná dílu Williama Shakespeara – letos si připomínáme 400. výročí jeho úmrtí - představí v chronologickém pořadí dvanáct jeho dramat (Kupec benátský, Jak se vám líbí, Mnoho povyku pro nic, Romeo a Julie, Sen noci svatojánské, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Hamlet, Král Lear, Mackbeth, Othello a Bouře) a přiblíží i jejich inspirační zdroje i okolnosti jejich vzniku. Každá ze Shakespearových divadelních her je doplněna vstupy věnovanými vnějším projevům doby – např. renesanční módě, architektuře, italské literatuře, cestám Angličanů na jih, vztahu starého kontinentu ke koloniím – a historickým souvislostem. Životem a dílem geniálního dramatika provázejí kromě textů bohaté ilustrace Renáty Fučíkové. Kniha vychází s podporou Ministerstva kultury ČR.

 

 

 

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  18. 4. 2017 16:41

Dobrý den, máte pravdu, základní životopisná data v knize neuvádíme, vycházely jsme s autorkou z toho, že jsou snadno dohledatelná ve všech možných zdrojích. Na druhou stranu kdyby tam byla, nedošlo by možná k tomu trapnému omylu na zalozce knihy, na který upozorňujete a za nějž se čtenářům omlouvám. Kniha skutečně vyšla ke 400. výročí Shakespearova úmrtí, nikoliv narození.

2.  10. 4. 2017 14:03

Dobrý den, zaráží mě, že jsem v knize nenašla datum (i přibližné) narození a datum úmrtí Shakespeara. Další věcí je, že kniha je vydána k 400. výročí narození Williama Shakespera (vydáno 2016), ale v roce 1616 Shakespeare zemřel, nenarodil se. S pozdravem Běla U.

3.  16. 2. 2017 14:21

Jistěže máte pravdu: bylo by záslužné ošetřit převyprávěním právě "Richarda III." Jenomže…Na začátku mé práce stálo zadání vybrat pouhých 12 her. Rozhodla jsem se, že se cíleně nebudu věnovat historickým hrám, protože v nich Shakespeare převyprávěl historické události. Pak bych musela převyprávět převyprávění. Tedy žádný Caesar, žádný Coriolanus, a pak ani Ricahrd III. Troufám si však tvrdit, že je možná trochu záslužnější představit dnešní mládeži historické detaily ke hrám, u nichž by to nikdo nečekal. Třeba takový “Sen čarovné noci” nebo “Bouře”. Předpokládám, že když se vypravíte s potomkem na historickou hru, sami si předtím o té době něco zjistíte a spolu s ním si o tom povyprávíte. Ale pokud jdete na “báchorku”, čekáte především zábavu. A přitom i rozvernou hříčku z lesů opuštěného ostrova lze někam historicky usadit. Z naší knihy se tedy můžete dozvědět něco před návštěvou právě takových, zdánlivě nehistorických her.

4.  15. 2. 2017 11:27

ad http://bit.ly/FucikovaShakespeare Poněkud mi uniká u knihy, která chce vysvětlovat Shakespearova díla v historických konotací vynechání právě historických her. A to tím spíše, že právě Shakespeare má svými hrami veliký díl viny na zdeformovaný pohled na některé historické postavy. Takový Richard III., kdo o něm kdy přečetl něco jiného? 99% lidí zná jen podobu bezcharakterního hajzla s hrbem vraždícího nevinné děti a přitom to bylo vše úplně jinak, Richard byl dobrý vojevůdce, zákonodárce a vladař, synovce v Toweru s velkou pravděpodobností na svědomí nemá a i s tím hrbem to bylo jinak.

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook