Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Filosofie a teologie  »  Světová náboženství  »  Svátky v životě židů / Vzpomínání – slavení – vyprávění


Svátky v životě židů
Vzpomínání – slavení – vyprávění

Autor:

Bezprostředním podnětem k napsání této knihy byly přednášky o judaismu, které autor pronesl roku 1996 na univerzitě v Osnabrücku.

  • Vydáno: 25. 11. 2002
  • Vydání: 1.
  • Formát: 130 x 200 mm
  • Vazba: vázaná
  • Počet stran: 248
  • EAN: 9788070215517
Doporučená prodejní cena: 238 Kč
U nás ušetříte: 36 Kč
Naše cena dnes: 202 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Bezprostředním podnětem k napsání této knihy byly přednášky o judaismu, které autor pronesl roku 1996 na univerzitě v Osnabrücku. Nejprve v nich vysvětluje povahu a strukturu židovského kalendáře, pořadí svátků v průběhu roku a význam modlitby v židovské duchovní tradici. Poté se zabývá jednotlivými svátky. jejich vznikem, konkrétním svátečním rituálem, jeho vývojem i způsobem, jak tyto významné chvíle prožívají mnohé židovské rodiny. Svůj výklad ilustruje ukázkami bohatého vypravěčského umění chasoidských příběhů. Živě představený „židovský rok“ se tak čtenáři stává nejen zdrojem cenných informací, ale přímo inspirací k zamyšlení nad vlastním životem. Autor přednáší židovskou teologii na univerzitě v Osnabrücku a zároveň je v tomto městě rabínem židovské komunity.

Komentáře ke knize

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook