Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Beletrie  »  Čtení ke krbu  »  Ve znamení meče


Ukázka z knihy

Ve znamení meče

Autor:

historický román ze středověké Anglie

2 díl: Rozervané království

z anglického originálu přeložila Petra Pachlová

 

  • Vydáno: 15. 2. 2016
  • Vydání: 1.
  • Formát: 130x200 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 432
  • EAN: 9788074296161
  • Dostupnost: Skladem
Doporučená prodejní cena: 368 Kč
U nás ušetříte: 55 Kč
Naše cena dnes: 313

Další informace o knize

Ve znamení meče je první díl historické trilogie z doby těsně po normanském vítězství na britských ostrovech. Hlavní hrdina Tancred bojuje na straně Normanů, kteří nemají ani tři roky po rozhodující bitvě u Hastings (1066) své panství v Anglii jisté a musí čelit povstáním neustále doutnajícím mezi původními anglosaskými obyvateli. Tancred je středověký rytíř, který se nejlépe cítí ve válečné vřavě, ve světě fyzické síly a jednoznačných povelů. Ve službách normanského šlechtice pomáhá udržovat mír na samé hranici normanského vlivu v severní Anglii. V situaci, kdy Normané ztrácí město Durham a schyluje se k rozhodující bitvě o York, je Tancred pověřen poněkud záhadným úkolem doručit zprávu do kláštera na jihu Anglie. Ze zdánlivě náhodné odbočky mezi bitvami se stává hlavní zápletka, když Tancred zjistí, že zpráva je určena vdově po posledním anglosaském
králi Haroldovi...
Román, který je poněkud netypicky vyprávěn z pohledu vítězných Normanů, nabízí vše, co čtenáři od románu ze středověké Anglie očekávají: napětí mezi francouzskou raně středověkou kulturou s jejími ideály lenní oddanosti a vojenské cti a tajemným světem anglosasko-keltské civilizace, dále líčení bitev, pletichy a intriky mocných a samozřejmě milostnou zápletku.

Další obrázky

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  2. 3. 2016 14:57

Děkujeme za vaši reakci, snad jen pár upřesnění: Harold Godwinson bývá označován za posledního anglosaského krále naprosto běžně, protože byl synem hraběte z Wessexu a vedl anglosaská vojska nejdříve proti norským a posléze normanským nájezdníkům. To, že jeho matka byla Dánka, jen dokazuje, že běžný život jednotlivců ani národů nezačíná a nekončí historiografickými „mezníky“, což je mimo jiné tématem této knihy. Historie zkrátka není jen výčtem dat a dynastií, tvoří ji také právě ony velké a menší příběhy, mýty a představy, s nimiž pracuje historická beletrie. Čím lépe je čtenář obeznámen s daným historickým obdobím, tím lépe je pak schopen tuto „hru“ sledovat a ocenit. Zajímá-li vás tedy anglický středověk, můžeme vám knihu Ve znamení meče jen doporučit.

2.  29. 2. 2016 08:31

Už samotná ukázka mě pobavila, Harold nebyl anglosas ale také skandinávec, stejně jako byli Normané. A to ani nemluvím o keltské civilizaci v Anglii konce 11. století. Pan Dušan Třeštík měl pravdu, když tvrdil, že naše hlavy jsou plné historické veteše a mýtů.

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*
SLEVA
15%
na tituly zakoupené
na webu
SLEVA
20%
při nákupu
v expedičním skladu >>

Staňte se fanouškem

Facebook

Čtení - Literatura s názorem 2/2017

Stáhnout čtení - Literatura s názorem 2/2017

Ediční plán
Podzim / zima 2017

Ediční plán
Podzim / zima 2017

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook