Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Historie a literatura faktu  »  Mimo edice  »  Zásady hry na příčnou flétnu, zobcovou flétnu a hoboj


Zásady hry na příčnou flétnu, zobcovou flétnu a hoboj

Autor:

První učebnice hry na flétnu z 18. století

Z francouzského originálu přeložil, úvodem a poznámkami opatřil Lukáš Vytlačil
 

  • Vydáno: 6. 11. 2013
  • Vydání: 1.
  • Formát: 145x205 mm
  • Vazba: Brožovaná
  • Počet stran: 116
  • EAN: 9788074293917
Doporučená prodejní cena: 198 Kč
U nás ušetříte: 30 Kč
Naše cena dnes: 168 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Jacques Martin Hotteterre (1674–1763) byl vynikajícím flétnistou na dvoře Ludvíka XIV. a vyhledávaným učitelem hudby. Jeho „Principes de la flute“(Paříž 1707) patří mezi základní hudební pojednání baroka a jsou vůbec první učebnicí, která se zabývá hrou na příčnou flétnu. Autor se v ní věnuje také flétně zobcové a hoboji, neboť tyto nástroje tehdejší hudebníci ovládali současně. Dnes je dílo ceněno především díky podrobnému vysvětlení ornamentiky a artikulace s praktickými notovými ukázkami, které poskytují jedinečný návod k interpretaci francouzské hudby první poloviny 18. století. V českém překladu vychází Hotteterrova kniha u nás poprvé. Autorem překladu, předmluvy a komentářů je významný mladý flétnista a muzikolog Lukáš Vytlačil. Důležitou součástí publikace je faksimile amsterdamského vydání Hotteterrova díla z roku 1710. Knihu, která vychází u příležitosti 250 výročí Hotteterrova úmrtí, uvítají jistě jak interpreti, tak obdivovatelé francouzské barokní hudby.

 

Komentáře ke knize

1.  20. 3. 2018 11:00

Děkujeme za Váš zájem, a mrzí nás, že nejste s technickým provedením plně spokojen. Jistě ale chápete, že se u takovéto specifické, odborné učebnice jedná o malonákladový tisk, a protože jsme se snažili zachovat příznivou prodejní cenu, zvolili jsme brožované vydání.

2.  14. 3. 2018 18:57

Díky, nedávno jsem si ji koupil, mám rád dvoujazyčná vydání. Snažím se oprášit znalosti francouštiny. "Zásady hry" jsou učebnice a nesvědčí jim použitá vazba. Brožovaná, která nejde lehce otevřít, knihu je třeba páčit aby byla vidět celá stránka, zvlášť u tabulek faksimile. Měkké desky se po otevření ohnou a zůstanou ohnuté. Naopak stránky o kterých je to žádoucí otevřené nedrží. Otázka je zda si tato kniha/učebnice nezasloužila důstojnější vazbu? Klidně bych za ni připlatil.

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook