Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Filosofie a teologie  »  Rozhovory nad biblí  »  Země bez obzoru


Ukázka z knihy

Země bez obzoru

Autor:

Rozhovor s oblíbeným knězem, salesiánem, milovníkem rockové hudby a undergroundu

  • Vydáno: 26. 10. 2015
  • Vydání: 1.
  • Formát: 130x200 mm
  • Vazba: Vázaná
  • Počet stran: 272
  • EAN: 9788074296406
Doporučená prodejní cena: 288 Kč
U nás ušetříte: 43 Kč
Naše cena dnes: 245 Koupit
Koupit

Další informace o knize

Ladislav Heryán patří k výrazným osobnostem českého veřejného života. Mnoha lidem je znám především jako katolický kněz, který má úzké vztahy k undergroundu, miluje rockovou muziku a mívá bohoslužby na rockových festivalech, např. na Open Air Festivalu v Trutnově. Jeho životní záběr je však mnohem hlubší: jako salesián se věnuje řadu let službě mladým lidem a dětem, jako biblista učil na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, nyní působí na Vyšší odborné škole sociálně pedagogické a teologické Jabok a na Institutu ekumenických studií při Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je vyhledáván jako kněz, ale pro mnoho lidí je prostě dobrý kamarád a blízký člověk.
Redaktor Petr Vaďura začal s Ladislavem Heryánem před několika lety natáčet nejprve rozhlasové rozhovory nad biblickými texty pro pořad Ranní slovo, který provází už řadu let nedělními rány posluchače stanice Českého rozhlasu Vltava. Pak se Ladislav Heryán několikrát objevil jako host Křesťanské vlny Českého rozhlasu Plzeň i ve vysílání Trans World Radia – Radia 7. Milovník skupiny U2 se v těchto pořadech ukázal nejen jako fundovaný biblista, ale především jako citlivý člověk, který má pochopení pro lidskou slabost, ale i hlubokou důvěru v Boží lásku a milosrdenství. Rozhlasové rozhovory převedl Petr Vaďura do psané podoby. Vycházejí v knižní podobě v rámci edice Rozhovory nad biblí.

Další obrázky

Další knihy autora

Komentáře ke knize

1.  12. 10. 2015 17:32

No,vida, Ladislave, to jsem ani nevěděla s jak významnou osobností si začínám,. když jsem Vás na FC požádala o přátelství. Nevěděla jsem ani, že jste kněz, jen mne zaujala ta kyutara. Určitě jsem to párkrát slyšela, taková témata tam vždycky poslouchám, jen jsem nevěděla, že to má něco společného s vámi.Tak si na to teď budu dávat větší pozor a možná se mi časem dostane do rukou i ta kniha.Jinak se omlouvám za svou pasivitu na FC.Svět třeba obyčejné,ale skutečné reality je pro mne nějak bliřší a podnětnější než ta pouze virtualní,i když třeba - superrealita.Ale asi pro mne přece jen asi trochu něco znamená, jinak bych s tím přece už dávnodávno sekla.Tak vám přeju ve vašem snažení hodně úspěchů. Příští neděli si to pustím. Jana Hakenová

Přidat příspěvek
Vložit názor *
*

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook