Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  1+1=1  »  1+1=1_Ústecký deník_2.8.2017

1+1=1_Ústecký deník_2.8.2017

Vyšlo v 8 titulech Deníku: Děčínský deník, Chomutovský deník, Jablonecký deník, Liberecký deník, Litoměřický deník, Mostecký deník, Teplický deník, Ústecký deník, Žatecký a lounský deník         

Tipy na volný čas

2.8.2017    Ústecký deník    str. 13    Letní deník

    (dts)       

Dobrodružství buněk, zábava léta

 

Knihkupectví nabízejí knihu Johna Archibalda, fascinující cestu světem.

Víte, že by vaše DNA překlenula Atlantik, natáhla by se z New Yorku do Londýna? Také to nám říká kniha jednoho z nejlepších molekulárních biologů, J. Archibalda 1+1=1. Rovnice života a symbiotická ®evoluce. Povoláním kanadského vědce Archibalda je odkrývat tajemství buněk, tajemství života. Činí světového odborníka, je ve stálém kontaktu s tím, co o buňkách víme. Kniha 1+1=1. Rovnice života vypráví jeden z nejdůležitějších detektivních příběhů vědy, o němž mnozí lidé nikdy neslyšeli. Je pro čtenáře, jimž není lhostejná povaha světa, jsou součást – a to, skrze své buňky, již čtyři miliardy let. V překladu s doslovem J. Lhotského vydává Vyšehrad v edici Spektrum.

„Potřebujete určit a nalézt bakterii, která způsobila epidemii? Žádný problém. Kompletní genetický profil drzého mikroba můžete mít do čtyřiadvaceti hodin. Zajímá vás, jak se lišíme od svých nejbližších příbuzných, dnes vyhynulých neandrtálců? Antropologové vám to řeknou, oni to ví.

A mnohé jiné věci. Je to stručné a čtivé poznávání světa.

 

 

Foto popis|

Region| Severní ČechyZpět na knížku "1+1=1".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook