Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Ameriko, Ameriko  »  Ameriko, Ameriko - Text na záložce

Ameriko, Ameriko - Text na záložce

 

Jsou romány, na něž se čeká desítky let, jestli se přece jen neobjeví. Jsou romány, na něž není čtenář nikdy připraven, neboť jejich síla a hloubka nejsou s ničím srovnatelné. Jsou romány, jež posouvají literaturu výš a dál. A právě takový je román amerického spisovatele Ethana Canina Ameriko, Ameriko.
Román se odehrává ve dvou časových rovinách, za Nixonovy vlády a vietnamské války a o třicet let později. To je ovšem pouhé pozadí příběhu, který vypráví Corey Sifter, který zkraje sedmdesátých let začne ve volném čase pracovat u místní mocné rodiny Metareyových. Brzy se díky velkorysosti této rodiny stane studentem soukromé internátní školy a pomocníkem významného newyorského senátora Henryho Bonwillera, jenž je jedním z prezidentských kandidátů. Když Bonwillerova kampaň dostoupí vrcholu, ocitá se Corey ve složité síti událostí, v nichž loajalita, politika, sex a vděčnost se svářejí s morálkou, láskou a pravdou.
Ameriko, Ameriko je skvělý román o Americe, jaká byla a jaká je, o tom, jak spojení marnivosti, velikosti a tragédie mění historii a osud.


Zpět na knížku "Ameriko, Ameriko".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook