Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Archibaldovy nepřístojnosti  »  Archibaldovy nepřístojnosti - Text na záložce

Archibaldovy nepřístojnosti - Text na záložce

„Podle mého existují dva způsoby, jak psát romány. Jeden je ten můj, píšu něco jako hudební komedii bez hudby a skutečný život naprosto pomíjím. Ten druhý líčí skutečný život a všechno jde stranou.“ Je to tak, a právě tím se zřejmě dá vysvětlit, proč mají Wodehouseovy romány a povídky stále tolik příznivců. Všichni vědí, co je v jeho světě čeká. Že si užijí vlídnou legraci, budou je překvapovat pošetilé nápady Wodehouseových hrdinů, ať už lidských nebo zvířecích, stále se něco bude dít, a přitom se nikomu nic zlého nepřihodí.

A stejně je to i s Archiem Moffamem, který přijede z Británie do Ameriky, aby se zde uplatnil. Ale hned zkraje urazí pane Brewstera, přesněji jeho newyorský hotel Cosmopolis, a přitom se ožení s jeho dcerou, aniž by tušil, kdo se stává jeho obávaným tchánem. Hotel Cosmopolis je pak dějištěm nejrůznějších příhod, v nichž má Archie tak nějak prsty.Zpět na knížku "Archibaldovy nepřístojnosti".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook