Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Co dělat, abychom žili zdravě - Text na záložce

Co dělat, abychom žili zdravě - Text na záložce

Na knižním trhu je v současné době několik publikací, které se věnují tomu, jak bojovat s rozšířeným onemocněním – obezitou – a to již vzniklou a rozvinutou. Náš cíl byl poněkud jiný – chtěli jsme čtenáře informovat komplexně o tom, co mají dělat, nejen aby u nich nevznikla nadměrná hmotnost těla spojená se zvýšeným ukládáním tuku, ale i řada dalších chorobných stavů. Jak mají žít, aby se u nich tyto stavy vůbec neprojevily, co musí změnit ve svých životních postojích a zvyklostech, co ve svém stravování a co ve své pohybové aktivitě. Upozorňujeme je na to, k jakým endokrinním změnám v důsledku nesprávného způsobu života dochází. Hlavním cílem jsou tedy rady preventivní, které by člověk měl dodržovat po celý život, od dětství až do stáří.

 

 Připojujeme pochopitelně i rady pro případ, že se nám situace vymkne z rukou a k nějakému chorobnému procesu dojde. Snažíme se také ukázat na vzájemnou propojenost jednotlivých stránek našeho životního stylu – co všechno vyvolává nesprávná výživa ať již sama nebo v kombinaci s nedostatkem pohybu, jak se přitom uplatňují různé stránky naši psychiky. Podrobně ukazujeme nepříznivé změny endokrinních orgánů a možnosti jejich nápravy.

 

 Naše knížka by tedy měla dát souborný návod, jak bychom měli svůj život změnit, aby v našem těle k různým chorobným změnám nedocházelo a pokud již dojde, tak jak je napravit.

 

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook