Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Církev / Průvodce českou historií  »  Církev - Ústecký deník

Církev - Ústecký deník

Vondruška o církvi píše s vlastní ženou

20.12.2014    Ústecký deník    str. 07    Kultura regionu

    (red)       

Alena a Vlastimil Vondruškovi mají novinku

 

TIP DENÍKU

 

Severní Čechy – Máte rádi populárně naučné knihy o středověku tak, jak je píše zkušený a oblíbený severočeský autor Vlastimil Vondruška (aktuálně vydal 1. díl Husitské epopeje)? Nyní vychází třetí díl edice srozumitelného „Průvodce českou historií – CÍRKEV“(nakl. Vyšehrad).

            Historikové a publicisté Alena a Vlastimil Vondruškovi rozpracovali pro nakladatelství Vyšehrad sedmidílný projekt „Průvodce českou historií“. „Jeho prostřednictvím chtějí také laického čtenáře srozumitelně seznamovat se životem v minulosti,“ uvedla pro Deník Denisa Novotná z pražské agentury 2meidia.cz.

            Třetí svazek edice Průvodce českou historií je věnován složitému vývoji křesťanství od nejstarších časů s důrazem na vývoj v Čechách i na Moravě. „S ohledem na univerzalismus křesťanské ideologie je většina významných faktů, spojených s proměnami bohoslužeb, formováním chrámového prostoru a podobou eucharistických předmětů vykládána v nejširších historických souvislostech. Další kapitoly informují o vývoji a podobě kléru, struktuře řeholních řádů, koncilech a protestantských směrech. Kniha úspěšné dvojice má několik set fotografií a výkladové slovníky. Má 200 stran, stojí 398 Kč,“ dodala Denisa Novotná.

 

Foto popis|

Region| Severní Čechy

Stejná zpráva vyšla také v dalších 6 titulech: Děčínský deník, Chomutovský deník, Litoměřický deník, Mostecký deník, Teplický deník, Žatecký a lounský deník

 

 

 Zpět na knížku "Církev / Průvodce českou historií".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook