Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Církev / Průvodce českou historií  »  Církev - www.ostrovknih.cz

Církev - www.ostrovknih.cz

http://www.ostrovknih.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2040:cirkev-vlastimil-vondruka-a-alena-vondrukova&catid=54:historie&Itemid=70

Církev - Vlastimil Vondruška a Alena Vondrušková

Vychází očekávaný třetí díl edice srozumitelného Průvodce českou historií – CÍRKEV
Historikové a publicisté Alena a Vlastimil Vondruškovi rozpracovali pro nakladatelství Vyšehrad sedmidílný projekt nazvaný Průvodce českou historií, kde hodlají i laického čtenáře srozumitelně seznamovat se životem v minulosti. Historie je učitelka života, říkají staří latiníci, a tak chceme-li poznat sami sebe, je dobré začít poznáním dějin své země.
S unikátní edicí nakladatelství Vyšehrad – Průvodce českou historií – je to docela snadné.
Vyšehrad postupně vydává výpravné encyklopedie, které se věnují životu v našich zemích od vzniku českého státu do počátku moderní doby.

 

Autory jsou čtenářům dobře známí Alena a Vlastimil Vondruškovi.
Jednotlivé díly na základě hmotných, písemných a ikonografických památek přehledně shrnují nejdůležitější fakta o vývoji společnosti.
Díky čtivě napsaným textům, logickému uspořádání, množství fotografií a výkladovým slovníkům je sedmidílný projekt Vyšehradu vítaným zdrojem informací, který ocení studenti i pedagogové středních a vysokých škol, pracovníci muzeí, novináři a publicisté, stejně jako návštěvníci památek či čtenáři historických románů… zkrátka všichni zájemci o historii.

Po svazcích "Město" a "Vesnice" je nyní k dispozici třetí díl edice "Průvodce českou historií – CÍRKEV", věnovaný složitému vývoji křesťanství od nejstarších časů s důrazem na situaci v Čechách a na Moravě. S ohledem na univerzalismus křesťanské ideologie je většina významných faktů, spojených s proměnami bohoslužeb, formováním chrámového prostoru a podobou eucharistických předmětů, vykládána v nejširších historických souvislostech.

První kapitola přibližuje cestu od christianizace přes středověk, reformaci, rekatolizaci až po osvícenství. Další kapitoly jsou zaměřené na církevní stavby a jejich interiéry, vybavení a předměty z církevního prostředí. Následují základní informace o vývoji a podobě kléru, struktuře řeholních řádů, koncilech a protestantských směrech.

V řadě Průvodce českou historií vyjde: ŠLECHTA (jaro 2015), ŘEMESLA A VÝROBA, KAŽDODENNÍ ŽIVOT, VZDĚLANOST A KULTURA.

Nakladatel: Vyšehrad
Popis: kniha vázaná, 200 stran, česky
Rozměry: 16,5 × 23,5 cm
Rok vydání: 2014 (1. vydání)Zpět na knížku "Církev / Průvodce českou historií".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook