Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Dějiny světa 2  »  Dějiny světa 2 - Deník, kultura regionu

Dějiny světa 2 - Deník, kultura regionu

Dějiny světa č. 2 mapují 1800 let lidstva
Druhý díl globálních dějin světa nás ješte stále „vrhá“ do dávné minulosti. Byla zajímavá

Česko – Český překlad šestisvazkových Dějin světa předních specialistů z badatelských institucí z celého Německa vydalo během dvou let nakladatelství Vyšehrad.
Nemá zde obdobu

Tento počin představuje na českém knižním trhu projekt,
který u nás dosud nemá obdoby. Toto dílo nabízí nový phled na světové dějiny – do historie tu nahlížíme optikou globalizovaného světa.
„Minulost je nám přitom o dost blíže, než jsme kdy tušili,“ prohlašuje dnes člen autorského týmu profesor
Helwigh Schmidt-Glitzer.
Druhý svazek nás provází říšemi a kulturami starověkého světa od Stredomoří po Čínu, od roku 1200 pr. Kr. až
k roku 600 po Kr., odkud je už výhled do středověku.

Do mnoha stran
Tomu také odpovídá odborné zaměřní dvou editorů tohoto svazku – Gustav-Adolf Lehmann je specialistou na starověké Řecko, Helwig Schmidt-Glinzer sinologem.
Dvě nejdůležitejší oblasti vývoje ve starověku – Středomoří i Blízký východ a čínská civilizace Dálného východu –
se vyvíjely do velké míry nezávisle a jejich vliv zasáhl rozsáhlé sousedící oblasti Asie, Afriky a Evropy. První ze čtyř částí knihy
sleduje postupně významné státy a kultury antického světa – novoasyrskou říši, Írán, starověký Izrael, antické Řecko. Druhá část sleduje dramatické proměny v epoše helénismu počínaje Alexandrovým tažením, třetí pak období dominance Říma a jeho boje se sousedy, především sasánovskou Persií. Čtvrtá a závěrečná část druhého dílu Dějin světa pak obrací pohled k Indii, Číně a dalším oblastem Dálného Východu.


Kultura, náboženství
Autoři svazku se ovšem zdaleka nezaměřili pouze na politické dějiny jednotlivých oblastí. Pozornost věnují dějinám kulturním a náboženským, jednotlivé kapitoly se věnují klasickému řeckému umění, vědě a technice v období helénismu, náboženství
pozdní antiky nebo obchodun a kulturní výměně podél asijské Hedvábné stezky. Svazek je doplněn mapami, tabulkami a ilustracemi.
Nakladatelství Vyšehrad přitom věnovalo přípravě českého vydání unikátních Dějin světa velkou péči. Překlad každého dílu revidoval pečlivě sestavený tým tuzemských odborníku v čele s profesorem Lubošem Kropáckem. (red)Zpět na knížku "Dějiny světa 2".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook