Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Dobré umírání  »  Dobré umírání / Možnosti pokojného konce života – Text na záložce

Dobré umírání / Možnosti pokojného konce života – Text na záložce

Nikdo by neměl umírat v bolestech.

Nikdo by neměl umírat sám.

To je sen dr. Iry Byocka, který věnuje celý svůj život tomu, aby se jednou jeho záměr vyplnil. Jako dlouholetý ředitel hospice ve svém domovském městě a významný mluvčí hospicového hnutí dr. Byock věří, že už není daleko den, kdy nebude žádná bolest umírajících považována za neléčitelnou. Na skutečných příbězích svých pacientů nám ukazuje, že v závěrečných měsících, týdnech a dokonce i v pouhých posledních dnech života je možné vykonat důležitou práci v rovině mezilidských vztahů.

Dobré umírání nás zavede do domovů a k lůžkům umírajících v rodinách, s nimiž dr. Byock pracoval. Vypráví příběhy o lásce a usmíření tváří v tvář tragédii, bolesti a konfliktu. Nabízí rodinám vzor, jak jednat s lékaři, jak mluvit s přáteli a příbuznými a jak učinit z konce života stejně významnou a drahocennou událost, jakou je jeho začátek.

Hospicové občanské sdružení Cesta domů poskytuje služby umírajícím a jejich rodinám, které je na konci života provázejí. Cesta domů se podobně jako hospice na celém světě snaží přispět k tomu, aby se odpovídající péče dostalo také v naší zemi co největšímu počtu lidí. Provozuje v Praze Domácí hospic, vydává odborné publikace a informační materiály, otevřela specializovanou veřejnou knihovnu a nabízí informace a poradenské služby na webovém portálu www.umirani.cz.Zpět na knížku "Dobré umírání".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook