Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Důstojnost lidského života/ Základní otázky lékařské etiky - Text na záložce

Důstojnost lidského života/ Základní otázky lékařské etiky - Text na záložce

O důstojnosti lidského života se dnes diskutuje s mimořádnou intenzitou – na úrovni individuální, celospolečenské, ve sdělovacích prostředcích i v parlamentech mnoha zemí. Před nezbytnost nově se vyrovnat s mnoha tradičními otázkami lidské existence nás mimo jiné staví rychlý vývoj moderní medicíny. Na něj reaguje i tato kniha. Přehledně seznamuje s možnostmi i úskalími genového inženýrství, vyšetření v těhotenství, umělých potratů, transplantací orgánů či pokusů na zvířatech. Předností této práce je její etické hledisko, jež nám umožňuje překonat úzce pragmatický přístup. Zvláštní kapitoly se pak věnují smyslu utrpení, otázce pravdy u lůžka nemocného, pomoci při nevyléčitelných nemocích a rovněž dnes často vyslovované otázce smrti na přání – eutanazii.

 

Kniha může posloužit k orientaci v mezních lidských situacích nejen lékařům, zdravotníkům či pedagogům, ale i nejširší veřejnosti.

 

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook