Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Češi a Slováci ve 20. století  »  Češi a Slováci ve 20. století - Literární maraton

Češi a Slováci ve 20. století - Literární maraton

Od středy 28. května do soboty 31. května se v prostorách Jazzové sekce konal 17. ročník Nonstop čtení. Téma letošního ročníku bylo Praha číta po slovensky. Jednalo se o nejdelší literární maratón v historii obou zemí – Česka a Slovenska.

„Záštitu převzal velvyslanec Slovenské republiky v Praze Peter Weiss, avšak iniciativa nevzešla od státem podporovaných institucí, ale od amatérů z Jazzové sekce a slovenských dobrovolných spolků působících v Praze,“ uvedl pro Pražský patriot předseda Jazzové sekce Karel Srp.

Na akci četla i spisovatelka Lenka Procházková

Všichni byli podle jeho slov překvapeni, že z více než stovky čtenářů ani jeden nečetl slovenský bulvár. Převažovali Ladislav Ballek, Ladislav Mňačko, Dominik Tatarka, Vladimír Mináč, ale i politikum: Vzpomínky Bohuše Chňoupka nebo generála Lorence.

„Bombou však byla česká studie Jana Rychlíka Češi a Slováci ve 20. století – Spolupráce a konflikty 1914–1992 vydaná Vyšehradem a Ústavem pro studium totalitních režimů. Kniha šla doslova z ruky do ruky,“ řekl Srp.

Nonstop čtení slovenské literatury bylo přenášeno internetovým Rádiem Hortus. Poslouchali je lidé ve více než deseti dalších zemích.

http://www.prazskypatriot.cz/literarni...citala-po-slovensky-nonstop-ctyri-dny/Zpět na knížku "Češi a Slováci ve 20. století".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník