Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Georg Friedrich Händel  »  G. F. Händel - rozhovor s P. Polkou

G. F. Händel - rozhovor s P. Polkou

http://www.rozhlas.cz/mozaika/literatura/_zprava/handel-pohledem-dirigenta-hogwooda-31-let-od-prvniho-vydani-nove-i-v-cestine--1458703

Händel pohledem dirigenta Hogwooda. 31 let od prvního vydání nově i v češtině.

Hogwood Christopher: Georg Friedrich Händel (výřez obálky) - Foto: Nakladatelství Vyšehrad

Hogwood Christopher: Georg Friedrich Händel (výřez obálky)Foto: Nakladatelství Vyšehrad

Dnes je tomu 330 let, kdy se narodil Georg Friedrich Händel, u této příležitosti vychází v nakladatelství Vyšehrad knižní portrét skladatele sestavený cembalistou, dirigentem a muzikologem Christopherem Hogwoodem.

Životopisná kniha Georg Friedrich Händel autora Christophera Hogwooda nabízí citace z korespondence, a to jak Händelovy, tak jeho příznivců, dobové kritiky a oslavné básně, spolu s životopisnými postřehy i uvážlivým hodnocením Händelovy skladatelské práce. Výsledkem je portrét Händela jako člověka a popis jeho kariéry na pozadí historických událostí první poloviny 18. století, zejména v Anglii.

Novinkou tohoto vydání je i autorův nový doslov, napsaný speciálně pro české vydání, v němž uvádí nejnovější výsledky bádání a přináší přehled současných inscenací Händelových oper. Knihu doplňuje obsáhlá chronologická tabulka, sestavená händelovským badatelem Anthonym Hicksem, která zaznamenává nejdůležitější události ve skladatelově životě a hudební kariéře. Obrazová příloha čítá téměř 100 ilustrací. Portrét německého skladatele vydává v češtině a překladu Vlasty Hesounové nakladatelství Vyšehrad.

U příležitosti Händelova výročí zazní 24. 2. v barokním refektáři dominikánského kláštera u sv. Jiljí v Praze koncert v provedení komorního souboru Atlantis Collegium, zazpívá Ludmila Vernerová, sólistka Opery Národního divadla v Praze. Začátek je v 19.30, vstup volný. Zpět na knížku "Georg Friedrich Händel".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Ediční plán
Jaro/léto 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook