Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Georg Friedrich Händel  »  G. F. Händel - www-superrodina.cz

G. F. Händel - www-superrodina.cz

http://www.superrodina.cz/2015/02/18/handelova-hudba-zni-jiz-330-let/

Händelova hudba zní již 330 let

 

Únor 18, 2015 in Glosy, Helena Herynková, Kultura

Share

Slavný  německý skladatel Georg Friedrich Händel se narodil 23. února, právě před 330 lety. Na večer po tomto výjimečném výročí připravilo nakladatelství Vyšehrad k vydání životopisnou knihu s jednoduchým názvem Georg Friedrich Händel. Knihu uvede na trh přesně tak, jak by se to samotnému skladateli nejspíše líbilo – připravili slavnostní koncert.

Händel - kniha

Händel zůstává bezesporu jedním z největších géniů hudebních dějin, přesto zůstávalo mnoho fascinujících aspektů jeho tvorby zastřeno celými generacemi nekritického obdivu nebo mylných interpretací. Životopisná kniha Georg Friedrich Händel autora Christophera Hogwooda čtenáře přivádí zpět k původnímu Händelovi, díky propojení dobových dokumentů všeho druhu. Najdou v ní citace z korespondence, a to jak Händelovy, tak jeho příznivců, dobové kritiky a oslavné básně, spolu s životopisnými postřehy i uvážlivým hodnocením Händelovy skladatelské práce. Výsledkem je ucelený, ale i zábavný portrét Händela jako člověka a vyčerpávající popis jeho kariéry na pozadí historických událostí první poloviny 18. století, zejména v Anglii.

Poslední kapitola, která sleduje vývoj händelovské legendy od skladatelovy smrti do současnosti. Přínosem je i autorův nový doslov, napsaný speciálně pro české vydání, v němž uvádí nejnovější výsledky bádání a přináší přehled současných inscenací Händelových oper.

Knihu doplňuje obsáhlá chronologická tabulka, sestavená händelovským badatelem Anthonym Hicksem, která zaznamenává nejdůležitější události ve skladatelově životě a hudební kariéře. Čtenáři si mohou udělat ucelený obrázek o velkém skladateli i díky rozsáhlé obrazové příloze, čítající téměř 100 ilustrací.

Kdo by si toužil spojit čtenářskou zvídavost s láskou k Händelově hudbě, může využít jedinečného pozvání nakladatelství Vyšehrad a připojit se k oslavám a představení knihy na slavnostním koncertě. Ten se koná v úterý 24. 2. od 19,30 hodin v barokním refektáři dominikánského kláštera u sv. Jiljí v Praze. Díla nejen G. F. Händela posluchačům přednese Ludmila Vernerová, sólistka Opery Národního divadla v Praze, a Komorní soubor Atlantis Collegium.

Nakladatelství Vyšehrad navíc slibuje příjemný hudební zážitek a zajímavé povídaní o nové knize. Vstup je volný.Zpět na knížku "Georg Friedrich Händel".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook