Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Hrozivé tajemství - Text na záložce

Hrozivé tajemství - Text na záložce

Historický detektivní příběh Bernarda Knighta nás zavádí do Anglie dvanáctého století, kdy sir John de Wolfe, první jmenovaný koroner hrabství Devon, cestuje po kraji, vyšetřuje vraždy a násilí a pokouší se do oněch drsných časů vnést trochu pořádku.

 

Po nehodě při rytířském turnaji není John schopen vykonávat své povinnosti kvůli zlomené noze. Ale díky rázné, i když nevrlé ošetřovatelské péči své ženy Matildy se nakonec může k práci vrátit. A právě včas, protože se  objeví jeho starý známý z křížové výpravy Gilbert de Ridefort a převrátí jeho život vzhůru nohama.

 

Gilbert de Ridefort je templářským rytířem. Tvrdí, že zná tajemství, které může otřást samotnými základy křesťanství, a zoufale potřebuje Johnovu pomoc, aby unikl tomuto uzavřenému řádu bojovných mnichů. John se náhle octne ve světě náboženských intrik a nebezpečné politiky, což ho zavede na životu nebezpečnou výpravu na ostrov Lundy – obývaný pouze nechvalně proslulými piráty – nakonec ho přivede k odhalení hrozného tajemství a znovu v něm probudí víru ve strašlivý boží hněv.

 

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook