Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Job  »  Job-klub knihomolů_22.4.2016

Job-klub knihomolů_22.4.2016

Job

Autor: Joseph Roth
Přeložil: Miroslav Petříček

Počet stran: 224
Vazba: vázaná
Formát: 116×165 mm
ISBN: 978-80-7429-697-0
Doporučená cena: 188 Kč

Knihu Job vydalo nakladatelství Vyšehrad.

Prolistujte si část knihy v následující ukázce.

Učil číst a odříkávat bibli dvanáct šestiletých žáků. Každý z těchto dvanácti mu vždy v pátek přinášel dvacet kopejek. To byl jediný příjem Mendela Singera. Bylo mu teprve třicet let, ale vyhlídky na to, že by mohl vydělávat víc, byly nepatrné, ba spíše vůbec žádné. Když žáci vyrostli, odcházeli k jiným, moudřejším učitelům. Živobytí bylo rok od roku dražší, sklizeň chudší a chudší. Mrkev byla scvrklá, vejce prázdná, brambory zmrzlé, polévky vodové, kapři tencí, štiky krátké a kachny hubené, husy tvrdé a slepice nestály za nic.

————————————————

Není snadné vyrovnat se v životě se ztrátou rodiče a navíc s odstupem let zjistit, že vše je možná úplně jinak, než se zdálo být. Anne Blankmanová ve své knize Vězeň noci a mlhy nechává hlavní hrdinku, aby se postupně seznámila s pravdou prostřednictvím přitažlivého novináře.

Mnichov 30. let 20. století skrývá mnohá tajemství a za každým rohem číhá nějaké nebezpečí.

Gretchen vyrostla mezi národními socialisty pod ochranným křídlem „strýčka“ Adolfa. Její otec totiž padl, aby zachránil Hitlerův život. Nebo alespoň tak jí to nacisté vyprávěli. A Gretchen tomu také věří, dokud nepotká odvážného a pěkného židovského novináře Daniela Cohena. Gretchen by měla Danielem opovrhovat a vůbec by s ním neměla mluvit, avšak z nějakého důvodu nedokáže neposlouchat jeho vysvětlení otcovy smrti – že její otec, nacistický mučedník, byl zabit někým ze strany. A už vůbec nedokáže odolat přitažlivosti, která ji k Danielovi táhne…
Gretchen začne na vlastní pěst pátrat a prověřovat lidi, které považovala za rodinné přátele. Zvolí si Gretchen raději pohodlný život Hitlerovy oblíbenkyně, anebo dokáže poslechnout své srdce a zavrhnout vše, čemuž do té doby věřila?

http://www.klubknihomolu.cz/129750/zidovske-osudy-v-proze/Zpět na knížku "Job".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook