Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Kam se v Praze chodilo za múzami  »  Kam se v Praze chodilo za múzami / Text na záložce

Kam se v Praze chodilo za múzami / Text na záložce

Kam se v Praze chodilo za múzami

 

 

Unikátní kniha Kam se v Praze chodilo za múzami, jež vznikla na základě ojedinělé výstavy Památníku národního písemnictví, přibližuje život pražské společnosti v průběhu devatenáctého století a první poloviny století dvacátého. Odehrával se v literárních salonech význačných pražských rodin, v kavárnách, stolních společnostech a hospodách. Významní lidé své doby, ať už literáti, malíři, sochaři nebo hudebníci a herci, vystupují z dochovaných fotografií a doplňujících textů nikoli jako ploché učebnicové postavy, ale jako lidé plní života, kteří se zajímali o kulturu, vytvářeli ji a jedinečně obohacovali a přitom se dokázali i jedinečně bavit.

Kniha Yvetty Dörflové a Věry Dykové, pracovnic Památníku národního písemnictví, ukazuje a přibližuje tuto nedílnou součást naší kultury i prostřednictvím citátů z dobové korespondence, deníků, pamětí a literárních děl. Navíc jsou zde zveřejněny dosud neznámé nebo nepublikované reprodukce ze sešitů (cancbuchů), které si vedli návštěvníci stolních společností Arbesovy Mahabharáty a Flekovy akademie.

Fotografie a kresby exteriérů a interiérů tehdy navštěvovaných míst přibližují dobovou atmosféru zašlých časů, které skončily s druhou světovou válkou, ale jejich duch prostupuje pražská zákoutí dodnes.

 Zpět na knížku "Kam se v Praze chodilo za múzami".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook