Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Labyrint pohybu  »  Labyrint pohybu - Právo_12.4.2018

Labyrint pohybu - Právo_12.4.2018

Když nám to půjde i dál, tak nenastoupím

12.4.2018    Právo    str. 24    Sport

    Michal Osoba       

JAROMÍR JÁGR VĚŘÍ, ŽE KLADNO DOVEDE ZPĚT DO EXTRALIGY ZE STŘÍDAČKY:

 

Kvůli zraněnému kolenu stále nemůže nastupovat, přesto hvězdný útočník Jaromír Jágr nemá vůbec špatnou náladu. Kladenští Rytíři, jejichž je hrajícím majitelem, se totiž v extraligové baráži po třech výhrách v řadě posunuli na postupové pozice.

 

* Jak je na tom aktuálně vaše koleno? Dává vám šanci do baráže ještě naskočit?

 

               Kdybych opravdu šel po tom, abych byl za každou cenu zdravý, věřím, že by se to dalo, a ještě bych nějaké zápasy stihnul. Na druhou stranu, když vidím, jak hraje náš tým, přijde mi to zbytečné. Ale nějak se udržuju ve formě a kondici.

 

* Pokud budou Rytíři dál vítězit, v baráži tedy už nenastoupíte?

 

               Ne. Když nám to půjde dál jako to jde teď a budeme mít šanci postup uhrát, nechal bych to, jak to je.

 

* Na střídačce, kde působíte jako poradce, jste se tedy už zabydlel?

 

               To neříkám. Je to pro mě něco nového. Je daleko snazší radit než něco sám dělat, to už jsem poznal. Když jste na střídačce a nemáte žádnou fyzickou zátěž, jste mnohem čerstvější a dokážete reagovat lépe než hráč, který je unavený a nemůže vidět věci, které dělá soupeř. Myslím, že dokážu klukům poradit. Slušně, bez nějakého řvaní, já to taky neměl rád.

 

* Koleno už si tedy dáváte dohromady spíše s výhledem na příští sezónu?

 

               Jedna věc je zlepšit si koleno, druhá je zlepšit některé věci ve hře, na něž jsem neměl čas. O to se teď snažím při tréninku. Nevím, kdy budu stoprocentně zdravý, ale to je teď můj hlavní cíl, abych mohl dělat věci v maximální zátěži.

 

* V rozhovoru pro New York Times jste nevyloučil ani návrat do NHL…

 

               Když byl jejich redaktor na kladenském hokeji, odpovídal jsem na otázku, co bude dál. Řekl jsem, že je pro mě nejdůležitější se úplně vyléčit, ne že se hrnu do NHL. Na druhou stranu jsem ale návrat nevyloučil. To procento je minimální, ale nechci být člověk, který řekne, že končí, pak najednou přijde nějaká příležitost a já si to najednou rozmyslím. Momentálně je návrat zcela vyloučený, teď na to nemám ani fyzicky, hokej se posunul dál, ale nikdy nevíte, co může nastat.

 

* O vaše zdraví se dlouhé roky stará věhlasný fyzioterapeut Pavel Kolář, jemuž jste také pokřtil knihu Labyrint pohybu. Dá se říct, o kolik let vám prodloužil kariéru?

 

               Doufám, že ještě prodlouží, nemíním končit. (úsměv) Nevím, jestli to jde vůbec spočítat. Ale jednak vám ji prodlouží tím, že nejste tolik zraněný a opotřebovaný. Druhá věc je, že když posloucháte jeho rady a vidíte, jak svaly fungují, tolik se nenadřete, protože děláte věci efektivně. Pro mě by byl problém jít teď na dvě hodiny do posilovny. Ale vím, že potřebuju udržovat tenhle typ svalů ke své hře, takže mi stačí třicet minut. Proto jsem vydržel tak dlouho.

 

* Co vás o svém těle naučil?

 

               Asi každý sám o svém těle ví nejvíc, ale ne vždy se podle toho řídí. A čím více informací máte, tím lepší názor si můžete udělat. Proto je dobré se stále učit, číst si názory lidí, kteří v životě něco dokázali a jsou ve svém oboru úspěšní.

 

***

 

Myslím, že dokážu klukům poradit. Slušně, bez nějakého řvaní, já to taky neměl rád

 

Foto autor| Foto Jaroslav Legner/CNC/Profimedia

 

 

 Zpět na knížku "Labyrint pohybu".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook