Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Malá filosofie člověka  »  Malá filosofie člověka/ Slovník filosofických pojmů - Text na záložce

Malá filosofie člověka/ Slovník filosofických pojmů - Text na záložce

 

 

Malá filosofie člověka

 

a Slovník filosofických pojmů má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické a Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Jejich osnovu představil ve skriptech určených studentům všech humanitních oborů. V rozšířené knižní podobě (prvně 1994) připojil další, dosud nepublikované texty, které pro předkládané, již páté vydání nově přepracoval. Autorovým cílem je „otevřít“ problematiku filosofického myšlení širokému okruhu zájemců. „Na rozdíl od filosofie vědy nebo filosofie jazyka se zde výklad soustřeďuje a pořádá kolem člověka jako tělesného bytí na světě, jako dějinné bytosti, jako společenské a mravní osoby.“ Text je doplňěn výkladovým slovníkem, obsahujícím něco přes tisíc stručných hesel z oblasti filosofie a jiných humanitních oborů.

 

Publikace je určena všem zájemcům o filosofii, studentům vysokých škol i učitelům základů společenských věd na středních školách.Zpět na knížku "Malá filosofie člověka".

SLEVA
15%
na tituly zakoupené
na webu
SLEVA
20%
při nákupu
v expedičním skladu >>

Staňte se fanouškem

Facebook

Čtení - Literatura s názorem 2/2017

Stáhnout čtení - Literatura s názorem 2/2017

Ediční plán
Podzim / zima 2017

Ediční plán
Podzim / zima 2017

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook