Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Mateo Falcone - Text na záložce

Mateo Falcone - Text na záložce

Drobné dílo francouzského spisovatele Prospera Mérimée (1803–1870) Mateo Falcone patří k skvostům světového písemnictví. Autor zde ve zkratce postihl barvitost a tajemnou atmosféru drsné Korsiky i nepřístupnou povahu tamních obyvatel. Typickým představitelem Korsičana, který nade vše lpí na rodové cti, na dobrém jméně, je právě Mateo Falcone, který neváhá pro čest rodiny obětovat vlastního syna, který se, byť ještě dítě, provinil proti nepsaným zákonům.

Temná síla tohoto příběhu vypovídá o autorovi, který se oprostil od romantismu své doby, což je patrné i na jeho dalších drobných prózách Carmen, Dvojí omyl, Colombo.

 

Michael Rittstein (nar. 17. 9. 1949) studoval v letech 1964–1968 na Střední odborné škole výtvarné Václava Hollara v Praze a v letech 1968–1974 na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Arnošta Paderlíka. Člen seskupení 12/15 a SVU Mánes. S jeho dílem se návštěvníci výstav setkávají od roku 1976 a jsou zastoupena ve stálých sbírkách v Praze, Hluboké nad Vltavou, Lounech, Liberci, Karlových Varech, Olomouci, Ostravě, Paříži a soukromých sbírkách v ČR, Evropě a USA.

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook