Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Můžeš-li udělat radost, musíš  »  Můžeš-li udělat radost, musíš - Text na záložce

Můžeš-li udělat radost, musíš - Text na záložce

„V kriminále jsme si vymýšleli takzvané marxistické zákony. Například o čmelákovi. Že plocha jeho křídel je menší než ta, která je nezbytná k tomu, aby mohl létat. Přesto létá. Řekl bych, že je to i můj případ,“ uvádí spisovatel a scenárista Jiří Stránský v rozhovoru s novinářkou Libuší Koubskou.

Knižní interview Můžeš-li udělat radost, musíš nabízí resumé názorů, postojů, aktuálních pohledů na společnost i životních zkušeností muže, jehož dramatický osud – včetně deseti let věznění a dlouhodobé diskriminace komunistickým režimem – nezlomil ani nedovedl k zahořklosti. Naopak. Filmař Pavel Juráček o Jiřím Stránském kdysi prohlásil, že je to člověk do nepohody, jehož je třeba se držet, protože dodává sílu čelit příkořím a trápením. Měl pravdu – Jiří Stránský takový skutečně je – vstřícný, pohotový, trochu romantik, optimista s vlohou brát si pro sebe z událostí a lidí vždy spíš to lepší. Statečný a se silnou vůlí. S rodinným heslem Můžeš-li udělat radost, musíš! Kdo z nás by někoho takového nepotřeboval nablízku? Když to nejde osobně, proč ne alespoň prostřednictvím knížky. Při její přípravě autorce jednou Jiří Stránský poradil: „Je-li vám někdy těžko, špatně, smutno, úzko, zima, narovnejte se! Hned vám bude líp.“ Účinkuje to.Zpět na knížku "Můžeš-li udělat radost, musíš".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook