Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Michael Douglas  »  Michael Douglas - Babinet

Michael Douglas - Babinet

Knižní novinka: Marc Eliot / MICHAEL DOUGLAS

11.1.2015 - redakce Babinet.cz

 

Průkopnický portrét jedné z nejúspěšnějších hollywoodských hvězd od uznávaného životopisce Marka Eliota

Odhodlání, tvůrčí síla a charisma umožnily Michaelovi Douglasovi vystoupit ze stínu svého otce, filmové legendy Kirka Douglase, a stát se svébytným umělcem a obávaným hráčem ve filmovém průmyslu. Překonal kletbu neúspěchu, která pronásleduje syny a dcery hollywoodských celebrit, a jako producent dosáhl nečekaného úspěchu s filmem Přelet nad kukaččím hnízdem, za nějž dostal svého prvního Oscara. Film, v němž hrál jeho přítel Jack Nicholson, režírovaný Milošem Formanem, získal toto významné ocenění v pěti kategoriích a dnes se považuje za svého druhu kultovní film.

Následující desetiletí přinesla Michaelovi Douglasovi pozoruhodné filmové role, mimo jiné Wall Street, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Honba za diamantem, Honba za klenotem Nilu, Volný pád, Dokonalá vražda. Právě různorodost jeho filmových rolí vypovídá o šíři jeho schopností a úžasné pracovitosti, bez nichž by se nikdy nemohl stát filmovým hercem takového formátu.

V životopisu této mimořádné umělecké osobnosti nechává autor nahlédnout i do složitého Douglasova osobního života, a to od jeho dětství, přes bouřlivé mládí v éře „květinových dětí“, po dospělost, naplněnou hektickou prací a četnými důvěrnými vztahy.

O autorovi:

Úspěšný americký autor Marc Eliot má za sebou řadu knih o předních osobnostech filmového světa. Mezi zvláště oblíbené patří životopisy Clinta Eastwooda, Caryho Granta a Jimmyho Stewarta. Kniha o Waltu Disneym, za niž dostal cenu, se považuje za nejlepší knihu tohoto druhu o šedesátých létech 20. století. Autor spolupracuje i s Penthouse, L. A. Weekly a California Magazine, pro něž píše články o médiích a pop kultuře.

 

Počet stran: 296

Cena 398 Kč, www.ivysehrad.cz

http://www.babinet.cz/clanek-16656-knizni-novinka-marc-eliot-michael-douglas.htmlZpět na knížku "Michael Douglas".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook