Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Michael Douglas  »  Michael Douglas - LIberecký deník,...

Michael Douglas - LIberecký deník,...

Douglasův portrét je až průkopnický

12.1.2015    Liberecký deník    str. 07    Kultura regionu

    (red)       

Psal ho zkušený životopisec hvězd z USA

 

Severní Čechy – Lákají vás osudy i pozlátko filmových hvězd? Čtete o nich stejně rádi, jako se na filmy s nimi díváte? Tedy zkuste knihu Marca Eliota „Michael Douglas“ z nakladatelství Vyšehrad. Už i knihkupectví na severu Čech by ji nyní měla nabízet.

            Až průkopnický portrét jedné z nejúspěšnějších hollywoodských hvězd je dílem uznávaného amerického životopisce Marka Eliota.

Napsal řadu portrétů hvězd filmu, k oblíbeným patří biografie Clinta Eastwooda, Caryho Granta a Jimmyho Stewarta.

Kniha o Waltu Disneym, za niž dostal Eliot cenu, je považována za nejlepší knihu tohoto druhu o šedesátých létech 20. století. Nejnovějším dílem autora je strhující portrét sedmdesátiletého Douglase.

            Odhodlání, tvůrčí síla a charisma umožnily Michaelu Douglasovi vystoupit ze stínu svého otce, filmové legendy Kirka Douglase, a stát se svébytným umělcem i obávaným hráčem ve filmovém průmyslu. Překonal kletbu neúspěchu, která pronásleduje syny a dcery hollywoodských celebrit, a jako producent dosáhl nečekaného úspěchu s filmem Přelet nad kukaččím hnízdem, za nějž dostal svého prvního Oscara. Film, v němž hrál jeho přítel Jack Nicholson, režírovaný Milošem Formanem, získal významné ocenění v pěti kategoriích a dnes je považován za svého druhu kultovní snímek.

            Následující desetiletí přinesla Michaelu Douglasovi pozoruhodné filmové role ve snímcích Wall Street, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Honba za diamantem, Honba za klenotem Nilu, Volný pád, Dokonalá vražda.

            Právě různorodost jeho filmových rolí vypovídá o šíři jeho schopností a úžasné pracovitosti, bez nichž by se nikdy nemohl stát filmovým hercem takového formátu.

            V životopisu mimořádné umělecké osobnosti nechává autor nahlédnout i do složitého Douglasova osobního života. Přečtete si zde více o jeho dětství, autor ukazuje bouřlivé mládí Douglase v éře „květinových dětí“ i dospělost, naplněnou hektickou prací a četnými důvěrnými vztahy.

 

Foto popis|

Region| Severní Čechy

 

Stejná zpráva vyšla také v dalších 2 titulech: Jablonecký deník, Českolipský deníkZpět na knížku "Michael Douglas".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook