Mons Kallentoft:

Vodní andělé
 

Nové knihy

Inspektorka Malin Forsová je hvězda policejního sboru. Paličatá, vnímavá, schopná a inteligentní. Posedlá. Neustále na útěku sama před sebou. Povolají ji do jedné z bohatých čtvrtí. Ve vířivce byl nalezen zavražděný manželský pár a pětiletá dcera Ella zmizela.

Host, přeložila Marie Voslářová, 423 stran, 329 Kč

 

Egon Bondy:

Básnické spisy
 

Nové knihy

První svazek monumentálního díla gurua několika generací nonkonformní mládeže, legendy českého undergroundu, svérázného filozofa, pozoruhodného prozaika a především vynikajícího básníka přináší legendární texty z let 1947–1963. Uspořádal Martin Machovec.

 

Argo, 1056 stran, 548 Kč

Marc Eliot:

Michael Douglas
 

Nové knihy

Průkopnický portrét jedné z nejúspěšnějších hollywoodských hvězd. Dokázal vystoupit ze stínu svého otce, filmové legendy Kirka Douglase, a stát se svébytným umělcem a obávaným hráčem ve filmovém průmyslu.

Vyšehrad, přeložila Jaroslava Hromadová, 296 stran, 398 Kč, e-kniha 240 Kč

 

Vlastimil Vondruška:

Ďáblův sluha
 

Nové knihy

Jihočeský velmož Oldřich z Hradce se obrátí na čtenáři už známého královského prokurátora Oldřicha z Chlumu. Na jeho panství došlo k vraždě Mikuláše z Hardeku, příbuzného mocných Vítkovců. Zdá se, že stopy vedou až za hranice Českého království.

Moba, 296 stran, 299 Kč

 

František Gellner:

Dílo – svazek I (1894-1908) a II (1909-1914)
 

Nové knihy

Knižní čtenářské vydání obsahuje všechny dokončené básnické, prozaické, publicistické texty a básnické překlady legendy moderní české poezie. Svazky otevírají autorem uspořádané celky, následují všechny texty včetně rozsáhlé epické básnické skladby Don Juan, románu Potulný národ či dramatu Přístav manželství.

Akropolis, dvě knihy+ DVD, 1016 stran, 575 Kč