Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Michael Douglas  »  Michael Douglas - Text na záložce

Michael Douglas - Text na záložce

PRŮKOPNICKÝ PORTRÉT JEDNÉ Z NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH HOLLYWOODSKÝCH HVĚZD OD UZNÁVANÉHO A ÚSPĚŠNÉHO ŽIVOTOPISCE MARKA ELIOTA

Odhodlání, tvůrčí síla a charisma umož­nily Michaelovi Douglasovi vystoupit ze stínu svého otce, filmové legendy Kirka Douglase, a stát se svébytným umělcem a obávaným hráčem ve filmovém prů­myslu.

Překonal kletbu neúspěchu, která pro­následuje syny a dcery hollywoodských celebrit, a jako producent dosáhl neče­kaného úspěchu s filmem Přelet nad kukaččím hnízdem, za nějž dostal svého prvního Oscara. Film, v němž hrál jeho přítel Jack Nicholson, režírovaný Milo­šem Formanem, získal toto významné ocenění v pěti kategoriích a dnes se považuje za svého druhu kultovní film.

Následující desetiletí přinesla Michae­lovi Douglasovi pozoruhodné filmové role, mimo jiné Wall Street, Osudová při­tažlivost, Základní instinkt, Honba za dia­mantem, Honba za klenotem Nilu, Volný pád, Dokonalá vražda.Právě různorodost jeho filmových rolí vypovídá o šíři jeho schopností a úžasné pracovitosti, bez nichž by se nikdy nemohl stát filmovým hercem takového formátu.

V životopisu této mimořádné umělecké osobnosti nechává autor nahlédnout i do složitého Douglasova osobního života, a to od jeho dětství, přes bouř­livé mládí v éře „květinových dětí“, po dospělost, naplněnou hektickou prací a četnými důvěrnými vztahy.

 

Pro mě jako pro herce bylo děsivé dívat se na otce. Byl tak silná, dynamická osobnost, že člověk zapomněl na hraní a dokonce ani nevěděl, jak být mužem.

Stal jsem se producentem, protože jsem nedokázal získat práci jako herec.

Opravdu rád bych poděkoval Akademii za veškerou podporu … a ať každý, kdo má nějaký sen, i když existuje možnost, že se nevyplní, prostě vytrvá.

Když natočíte trhák, jste nejpopulárnější člověk na světě.

Kvůli stálému soupeření nemá člověk čas se nad sebou hlouběji zamyslet. Příliš jsem se schovával za svou práci.

Věřím v lásku a manželství, ale teď jsem sám a tento stav je vzrušující, i když pomyšlení na osamělé stáří mě děsí.

MICHAEL DOUGLASZpět na knížku "Michael Douglas".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook