Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Mrazivá hlubina  »  Mrazivá hlubina - Ústecký deník_

Mrazivá hlubina - Ústecký deník_

Skvělý irský vypravěč boduje thrillerem

str. 10    Zábava

    (red)       

Severní Čechy – Na krku má brutální vraždy i zálibu v opeře. A je nebezpečný.

Lynch už ví své...

            V severním Irsku je jaro 1881. Lidé se bouří, mají hlad, nejde proud... Asi to spolu nesouvisí, ale co kdyby? Detektiv seržant Duffy se musí prokousat k pravdě. Ale je katolík a mezi protestanty mu nikdo nevěří.

            Nakladatelství Vyšehrad zahajuje vydávání výjimečného krimi autora Adriana McKintyho, nositele prestižních cen E. A. Poe Award a Ned Kelly Award. Zvolilo jeho sérii se sympatickým vystudovaným psychologem a detektivem Duffym, sarkastickým glosátorem, který – jako Phil Marlowe – vypráví v první osobě. Názvy jednotlivých svazků jsou odvozeny z písní Toma Waitse, u Mrazivé hlubiny je to slavná Cold Cold Ground. Vychází v překladu Ladislava Šenkyříka.

            Příběh zasadil Ir do nedávné historie. Neklidný Belfast je kulisa surových vražd, řeší je detektiv seržant Duffy, vzdělaný psycholog a katolík se slabostí pro ženy a pití. Pátrá v atmosféře bombových útoků IRA i vlády Železné lady, najde stopu sériového vraha. Sarkasmus hrdiny, napětí a drsný příběh uhranuly čtenáře z USA, Austrálie i Evropy. Kniha má prestižní cenu Spinetingler Award 2013 za nejlepší detektivní román roku.

 

Foto popis|

Region| Severní Čechy

 

Stejná zpráva vyšla také v 10 titulech:

Českolipský deník (Zábava, str. 10), Děčínský deník (Zábava, str. 10), Chomutovský deník (Zábava, str. 10), Jablonecký deník (Zábava, str. 10), Liberecký deník (Zábava, str. 10), Litoměřický deník (Zábava, str. 10), Mostecký deník (Zábava, str. 10), Teplický deník (Zábava, str. 10), Ústecký deník (Zábava, str. 10), Žatecký a lounský deník (Zábava, str. 10)11. 11. 2017Zpět na knížku "Mrazivá hlubina".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook