Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Muži a ženy středověku  »  Muži a ženy středověku - text záložky

Muži a ženy středověku - text záložky

Muži a ženy středověku

 

Svazek sestavený nestorem světové medievistiky Jacquesem Le Goffem nabízí fascinující ponor do nitra středověku, prostřednictvím více než stovky portrétů významných mužů a žen, kteří svým životem a dílem přispěli k deseti staletím otázek, proměn a nových objevů.

Osobnosti zahrnuté do tohoto svazku ale nabízejí víc než jen přehled svých životních osudů. Vystupují zde zároveň jako svědkové historické paměti. Ať již jde o aktéry reálných dějin (Attila, Chlodvík, Karel Veliký, Svatý Václav, Saladin, Marco Polo, Jana z Arku), nebo o postavy imaginární (Artuš, Meluzína, Robin Hood), podávají svědectví o epoše podstatně odlišné od představy o monotónně temném středověku.

Jacques Le Goff přizval ke spolupráci čtyři desítky renomovaných odborníků z několika zemí Evropy. Sám knihu doplnil zasvěceným a strhujícím úvodem, shrnutím svého celoživotního zájmu o toto období.

Knihu doprovází bohatá obrazová příloha, mapy, chronologický přehled a základní bibliografie.Zpět na knížku "Muži a ženy středověku".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook