Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Na rozhraní  »  Na rozhraní - Reflex_ 5.1.2017

Na rozhraní - Reflex_ 5.1.2017

MŮJ ZÁŽITEK

5.1.2017    Reflex    str. 50    Labyrint kultury

           

BENEDICT JE HAMLET

 

Budete si myslet, že pluju s proudem a vezu se na módní vlně, ale Benedict JE Hamlet. Mluvím o filmovém záznamu londýnského divadelního představení s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli. Hrál geniálně: rozervaný, přesto mužný. Jako by stále cítil vnitřní přetlak emocí a bránil se jim. Váhá ne proto, že by byl slaboch, ale protože se nechce dopustit přehmatu. Představení geniální, zdánlivě klasicky uchopené; kongeniální překlad Jiřího Joska.

 

RENÁTA FUČÍKOVÁ

 

AUTORKA DĚTSKÝCH KNIH

 

SPOLEČNOST NA ROZHRANÍ

 

V řadě studií a sborníků na téma změny paradigmat aneb „kam to spějeme“ či „kam to všechno povede“ se objevila knížka z nakladatelství Vyšehrad od editorů Miroslava Bárty, Martina Kováře a Otakara Foltýna Na rozhraní.

Krize a proměny současného světa. Zajímavá četba. Situace a vývoj u nás, v Evropě i ve světě jsou nahlíženy skutečně interdisciplinárně – z historických, přírodovědných, ekonomických, ekologických, ale i strategických a dalších hledisek. Velice mě zaujala například úvodní studie Stanislava Komárka, nahlížející společnost jako organismus.Zpět na knížku "Na rozhraní".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Ediční plán
Podzim / zima 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook