Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity  »  Obrazy z kult. dějin ruské religiozity - Jihlavské listy

Obrazy z kult. dějin ruské religiozity - Jihlavské listy

Historik Martin C. Putna přijede besedovat o Rusku

27.2.2015    Jihlavské listy    str. 13    Publicistika

    (jv)       

JIHLAVA – Literární historik Martin C. Putna bude přednášet a besedovat v Muzeu Vysočiny Jihlava o své nové knize Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity.

            Přednáška s besedou se koná ve středu 4. března od 17 hodin v malovaném sále muzea v rámci cyklu Dějiny na vlastní kůži. Ponese titul Od svatého Vladimíra k Vladimíru Putinovi, od jurodivých k Pussy Riot.

            „Kniha (Martina C. Putny) vysvětluje hlavní body ruských kulturních a duchovních dějin, jež by měl znát každý Čech, který chce rozumět tomu, co se děje v Rusku dnes,“ argumentují organizátoři besedy. Na rozdíl od většiny rusistických prací tato kniha vykládá Rusko „postkoloniálně“, jako komplex národních a náboženských tradic, které spoluutvářely prostor východní Evropy, včetně ruských „kontrakultur“ a vlivů německých, mongolských, židovských, katolických či polskolitevských. Zvláštní pozornost je věnována Ukrajině.

            Martin C. Putna (* 1968 v Písku) je český literární historik a kritik, moderátor a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. V roce 2013 splnil podmínky pro jmenování profesorem, prezident Miloš Zeman ale 17. května 2013 prohlásil, že jej profesorem jmenovat nebude a důvody tohoto jednání sdělí až soudu. Nakonec Putna převzal dekret profesora sociální a kulturní antropologie 25. 6. 2013 z rukou ministra školství Petra Fialy.Zpět na knížku "Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook