Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity  »  Obrazy z kult. dějin ruské religiozity - www.lidovky.cz

Obrazy z kult. dějin ruské religiozity - www.lidovky.cz

 

Putna daroval Zemanovi svou knihu o ruských dějinách, aby se poučil

30. ledna 2015   16:57 | Lidovky.cz
 
 
Link
PRAHA - Literární historik Martin C. Putna v pátek přinesl na Pražský hrad výtisk své knihy o ruské historii. Prý aby se prezident Miloš Zeman více poučil o věcech, o kterých rád mluví.

Putna, který je znám jako Zemanův kritik, to řekl novinářům. Knihu převzal hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Slíbil, že si ji přes víkend přečte a v pondělí ji předá Zemanovi. Putna je pravidelným spolupracovníkem Lidových novin a má také svou rubriku na Lidovky.cz (starou veteš můžete číst zde)

Putna ve své nové knize Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity nabízí pohled na kulturní a duchovní kořeny, z nichž vyrůstá současná ruská politika. Na vybraných literárních a uměleckých dílech Putna vysvětluje hlavní body ruských kulturních a duchovních dějin, které vedly od svatého Vladimíra k Vladimiru Putinovi a od jurodivých k Pussy Riot.

Literární historik Martin C. Putna předává výtisk své knihy Obrazy z kulturních...
Literární historik Martin C. Putna přinesl na Pražský hrad výtisk své knihy o...
Putna knihu věnoval prezidentovi, aby se více poučil o věcech, o kterých rád...
Na otázku, zda Zeman potřebuje poučenější vhled do problematiky, Putna...

Putna své darování zdůvodnil tím, že otázky kolem Ruska a Ukrajiny jsou aktuální a současní politici a novináři hovoří hlavně o „současné rovině vztahů“. „A jelikož jsem se léta zabýval ruskými kulturními dějinami, náboženskými i literárními, tak jsem si řekl, že je mojí povinností jakožto odborníka pokusit se poskytnout k tomu trochu hlubších souvislostí,“ řekl novinářům.

Aby se Zeman „hlouběji poučil o věcech, o kterých rád hovoří“

„To znamená, že věci politické, jak se dějí dnes, nevznikly dnes a nevznikly včera, ale souvisí s velmi složitým kulturním a náboženským vývojem, který začal koneckonců na Krymu ještě před 3000 lety. Takže ta kniha začíná vlastně Krymem,“ dodal Putna.

Do knihy napsal věnování, ve kterém vyjádřil přání, aby se Zeman „hlouběji poučil o věcech, o kterých rád hovoří“. Před novináři poznamenal, že se k prezidentovým názorům již několikrát kriticky vyjadřoval, například o výroku, že válka na Ukrajině je pouhou chřipkou.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/putna-prinesl-na-hrad-knihu-o-ruske-historii-aby-se-zeman-poucil-pwr-/zpravy-domov.aspx?c=A150130_165953_ln_domov_ele

Zdroj: http://www.lidovky.cz/putna-prinesl-na-hrad-knihu-o-ruske-historii-aby-se-zeman-poucil-pwr-/zpravy-domov.aspx?c=A150130_165953_ln_domov_eleZpět na knížku "Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook