Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Pád domu Usherů  »  Pád domu Usherů - Text na záložce

Pád domu Usherů - Text na záložce

Za melancholického podzimního dne se jezdec na koni blíží k ponurému zámku z drolícího se kamene uprostřed černého jezírka...

Scéna jako vystřižená z anglického gotického románu – a přece se jedná o dílo jednoho ze zakladatelů americké literatury. Čtenář, který má rád příjemné mrazení hrůzy, si v povídce užije celou řadu romantických rekvizit. Vypravěč se neustále snaží všechny tajuplné jevy rozumově objasnit, ale nakonec, stejně jako my, zůstává s děsem v očích stát nad nevysvětlitelným vyvrcholením příběhu.

 

Petr Nikl (nar. 8. 11. 1960) studoval v letech 1976–1980 na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a v letech 1981–1987 na Akademii výtvarných umění v Praze u Prof. Arnošta Paderlíka. V letech 1987–1991 členem umělecké skupiny Tvrdohlaví, člen divadelního seskupení MEDEHAHA. Od 1987 četné samostatné i kolektivní výstavy,  jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie, Galerie hlavního města Prahy,  Hluboké nad Vltavou, Litoměřicích, Zlíně, Brně, Olomouci, Liberci a dalších. 1995 – Cena Jindřicha Chalupeckého.

Zabývá se malbou, grafikou, ilustrací a divadlem.

 Zpět na knížku "Pád domu Usherů".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Ediční plán
Jaro / léto 2019

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook