Zobrazit PC verzi
Právě se nacházíte zde:  »  ivysehrad.cz  »  Perníková chaloupka  »  Perníková chaloupka - Centrum DETEKTIVKY

Perníková chaloupka - Centrum DETEKTIVKY

http://detektivky.bestfoto.info/cz/gerhardsen-carin-id2013060011.html

Gerhardsen Carin

24. 06. 2013 | Michaela Turková (Mikika)

*6. prosince 1962 Katrineholm, Švédsko

Ve Švédsku je evidentně vysoká koncentrace severských královen detektivní literatury. Představuje se nová autorka, jejíž knihy jsou napínavé, uvěřitelné a podmanivé…

Gerhardsenová, Carin:  Perníková chaloupkaVystudovala matematiku na univerzitě v Uppsale a na literárním poli debutovala v roce 1992. Její filozofický román se však nesetkal s větším ohlasem, a tak od psaní dočasně upustila a pracovala jako počítačový konzultant. Nechtěla se však svého snu vzdát úplně.
Coby matematička vždy ráda řešila rébusy a sudoku, a detektivní zápletka je jen jiný způsob hlavolamu. Proto si vybrala detektivní žánr jako nový start v druhém pokusu o proražení v literatuře. A aby nakladatelství nemělo obavy o její produktivitu – přeci jen od její prvotiny uběhlo už víc jak deset let – napsala a odeslala agentovi rovnou kompletní tři díly série. Shodou náhod jde o stejného nakladatele, který také objevil Stiega Larssona…
Autorčiných prozatím šest knih tvoří úspěšnou Hammarbyjskou sérii, kde vystupuje hlavní hrdina komisař Conny Sjöberg a jeho tým. V prvním dílu autorka hodně vycházela z vlastních zkušeností, kniha se totiž točí kolem dětské šikany.
V současné době žije Carin ve Stockholmu se svým mužem a dvěma dětmi a pracuje na další knize.
Nakladatelství Vyšehrad připravuje k vydání následující čtyři pokračování: .Máma, táta, děti; Spi, děťátko, spi; Světec a Gideonův prsten.


VYŠLO ČESKY::

  • Perníková chaloupka (Pepparkakshuset, 2008; Vyšehrad, 2013) NOVINKA


Zpět na knížku "Perníková chaloupka".

Staňte se fanouškem

Facebook

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Ediční plán
Podzim / zima 2018

Literatura s názorem / sborník

Literatura s názorem / sborník

Nakladatelství Vyšehrad
Nakladatelství Vyšehrad
na sociálních sítích
Facebook